Reklama

Nowe parkingi, ambitne plany na przyszłość. 1 maja rozpoczyna się sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Poznaliśmy datę Dni Tarnobrzega

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Nowe parkingi, ambitne plany na przyszłość. 1 maja rozpoczyna się sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Poznaliśmy datę Dni Tarnobrzega - Zdjęcie główne

Jezioro Tarnobrzeskie i tysiące plażowiczów. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Jezioro Tarnobrzeskie to perła północnego Podkarpacia. Urząd Miasta Tarnobrzega podsumował przygotowania do rozpoczęcia sezonu turystycznego. Poznajcie szczegóły.

Trzy wielkie parkingi i 1500 miejsc postojowych, za blisko 17 milionów złotych, wybudowano nad Jeziorem Tarnobrzeskim. - To miejsce zmienia się z roku i te parkingi są tego przykładem. Dodam, że nie ma być do miejsce tylko do parkowania aut, ale będzie wykorzystywane podczas różnych imprez - mówił na konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu turystycznego, który rozpocznie się 1 maja, choć ratownicy mogą się już pojawić 28 kwietnia. Największe zmiany dotyczą systemu parkowania. Turyści przyjeżdżający nad Jezioro Tarnobrzeskie w sezonie, czyli od 1 maja do 30 września, w godzinach od 8 do 18, muszą zapłacić za wjazd. W tym sezonie urząd miejski przygotował kilka zmian. Najważniejsza jest taka, że przy wjeździe trzeba będzie zapłacić 80 złotych, ale jeśli zrobimy to od razu to wtedy urządzenie będzie pobierało od nas opłatę promocyjną, która wynosi 20 złotych. Dostępna będzie opłata sezonowa. Tarnobrzeżanie zapłacą raz 50 złotych i mogą jeździć nad jezioro przez pięć miesięcy.

- System ma być automatyczny i to on ma wskazywać wolne miejsca parkingowe przy wjeździe. Od wtorku na stronie urzędu miejskiego pojawi się zakładka o wydanie Karty Mieszkańca - mówił Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. - Będzie miała postać elektroniczną, a zatem nic nie będziemy odbierać.

O spalarni

Przy okazji konferencji prasowej pojawił się temat spalarni odpadów, która ma powstać w części przemysłowej blisko jeziora. - Spalarnia odpadów nie jest kontrowersyjna. To jest pewna alternatywa na tańsze ogrzewanie i odbiór odpadów, ale tutaj wola mieszkańców ma być najważniejsza - mówił Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

- Energia dla Tarnobrzega to instalacja termicznego przetwarzania odpadów, która powstanie w strefie przemysłowej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Machowie. To najlepsze dostępne dla miasta rozwiązanie kwestii utylizacji odpadów oraz produkcji ciepła - tak na stronie internetowej EnergiaDlaTarnobrzega.pl zachwalana jest ta inwestycja, której szacowany koszt to 700 milionów złotych. Ta suma pieniędzy ma pochodzić od inwestora: FCC Environment CEE.

Już od ogłoszenia takiej propozycji jest spora grupa przeciwników - Platforma Obywatelska, Konfederacja, niektórzy radni, a także zwykli mieszkańcy.

Duże Dni Tarnobrzega

Jedną z głównych atrakcji wakacji będą Dni Tarnobrzega. Poznaliśmy datę tego wydarzenia. - Chcieliśmy wrócić do trzech dni święta naszego miasta. Tradycyjnie nad jeziorem, z różną muzyką i propozycjami. Już teraz zapraszamy w dniach od 21 do 23 lipca - dodał Dariusz Bożek.

Plany na przyszłość

Akwen powstał w wyniku wypełnienia wodą pokopalnianego wyrobiska, które przed rozpoczęciem procesu rekultywacji miało 560 hektarów powierzchni i 110 metrów głębokości. Oprócz najdłuższej plaży w południowej Polsce - 2 km, czystej wody, jest do dyspozycji wiele atrakcji. Samorząd ma ciekawe plany na przyszłość. To ambitne projekty, takie jak budowa molo na wysokości mariny, a także ścieżka rowerowa od Nagnajowa do przeprawy promowej nad Wisłą wraz z kładką, dzięki której będzie można zjechać nad jezioro i korzystać z jego uroków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy