Reklama

Zmarło dwóch duchownych z Podkarpacia: ksiądz prałat Jan Kulpa oraz ksiądz Stanisław Tokarski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmarło dwóch duchownych z Podkarpacia: ksiądz prałat Jan Kulpa oraz ksiądz Stanisław Tokarski - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Diecezja Rzeszowska poinformowała o śmierci dwóch duchownych. Zmarli: ksiądz prałat Jan Kulpa oraz ksiądz Stanisław Tokarski.

Ksiądz Stanisław Tokarski urodził się w Gorlicach. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W trakcie trzeciego roku opuścił Tarnów i wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów i tak trafił do Dębowca w powiecie jasielskim. Pełnił swoją posługę także w Rzeszowie.

Ksiądz Tokarski zmarł 24 października w wieku 60 lat. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona, 28 października, o godzinie 15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godzinie 14.30. Ciało księdza zostanie złożone w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym w Dębowcu.

Fot. FB Misjonarze Saletyni - Ksiądz Stanisław Tokarski

 

To nie są jedyne smutne wieści. W wieku 87 lat, 25 października, zmarł ksiądz prałat Jan Kulpa, wieloletni proboszcz w Parafii pw. św. Anny w Święcanach w powiecie jasielskim. Jan Kulpa, urodził się 17 stycznia 1934 r. w Grodzisku Górnym w powiecie leżajskim. Egzamin dojrzałości złożył w 1952 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Leżajsku. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze przemyskiej z rąk biskupa Franciszka Bardy w dniu 1 czerwca 1958 roku.

Po święceniach pełnił następujące posługi: wikariusz parafii w Laszkach, wikariusz parafii w Święcanach, proboszcz parafii pw. św. Anny w Święcanach. Od 2005 roku przebywał na emeryturze w parafii w Święcanach. Ksiądz prałat Jan Kulpa pełnił także ważne funkcje diecezjalne: w latach 1974 – 2004 był wicedziekanem dekanatu Jasło-Zachód. Ponadto był kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Bieczu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 października o godzinie 13 w Kościele Parafialnym w Święcanach.

Fot. Diecezja Rzeszowska - Ksiądz prałat Jan Kulpa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy