Reklama

Nauczyciel jest pilnie poszukiwany! Mnóstwo ofert pracy w szkołach i przedszkolach Tarnobrzega, a także powiatów: tarnobrzeskiego i stalowowolskiego. Gdzie szukają pracowników?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w zakładce "Praca" można znaleźć aż... 802 oferty zatrudnienia w szkołach i przedszkolach w całym województwie. Nauczyciel jest pilnie poszukiwany, a zatem zobacz kogo potrzebują do pracy w Tarnobrzegu, a także powiatach stalowowolskim i tarnobrzeskim.

Według różnych szacunków w szkołach i przedszkolach w całym kraju brakuje aż 17 tysięcy nauczycieli różnych specjalności! W bazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie są 802 oferty z całego województwa. Czy grozi nam zatem krach systemu oświaty. Resort edukacji wyjaśnia.

- Te kilkanaście tysięcy ofert to także liczby, które pojawiały się w poprzednich latach i czasami jest to zgłoszenie na kilka godzin, czasami na kilkanaście godzin. Gdy sprawdziliśmy, okazało się, że nieco ponad 6 tysięcy tych ofert to oferty na 18 lub więcej godzin, czyli na cały etat. Pozostałe zgłoszenia są to zgłoszenia na kilka godzin, dużo poniżej etatu - wskazuje na antenie Programu I Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Spory wzrost liczby ogłoszeń o pracę w systemie edukacji odnotował także portal OLX. Według przekazanych przez portal, w porównaniu z drugim kwartałem roku 2021, ogłoszeń jest więcej o 33 procent. Patrząc na ogłoszenia to spore problemy mają placówki oświatowe w dużych miastach - Rzeszowie, Mielcu, Stalowej Woli. Oczywiście braki są również i w mniejszych miejscowościach oraz na wsi.

W których dziedzinach są największe braki? Nie ma matematyków, anglistów, chemików, fizyków, psychologów, a także nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Zobacz zatem, gdzie są poszukiwani pracownicy w oświacie na północy Podkarpacia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy