Reklama

Od kierowcy autokaru po lekarza. Poznaj oferty zatrudnienia na Podkarpaciu z zarobkami powyżej pięciu tysięcy złotych brutto [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Sytuacja na rynku pracy nie jest najlepsza, bo wszyscy odczuwamy skutki kryzysu ekonomicznego i szalejącej inflacji. Prognozy ekonomistów nie są najlepsze. Sprawdzamy zatem w jakich zawodach można teraz na Podkarpaciu znaleźć pracę i to za całkiem dobre pieniądze. Zobacz oferty, które dla Was przygotowaliśmy.

Według najnowszych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w czerwcu 2022 roku liczba bezrobotnych na Podkarpaciu wynosiła 69 tysięcy osób. Jak zaznaczają specjaliści poszukiwani są lekarze, księgowi, a także kierowcy - ma to akurat związek z wojną na Ukrainie. Ile było ofert w powiatowych urzędach pracy? W czerwcu 2022 roku pracodawcy szukali tak czterech tysięcy pracowników, a w maju ofert pracy było prawie 5 tysięcy. 

W których rejonach Podkarpacia sytuacja była najlepsza? Tradycyjnie już w Krośnie (stopa bezrobocia na poziomie 2,9 proc.), a także w powiatach mieleckim i dębickim. W Rzeszowie zarejestrowanych było 4,6 procent bezrobotnych. W najgorszej sytuacji jest miejsca, gdzie dominuje rolnictwo i brakuje przemysłu, czyli powiaty: brzozowski, leski, bieszczadzki, niżański, leżajski i strzyżowski.

Zobacz, zatem gdzie można znaleźć zatrudnienie i to za ponad pięć tysięcy złotych brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy