Reklama

Na granicy Małopolski i Podkarpacia powstaje płot z drutów! Dlaczego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Na granicy Małopolski i Podkarpacia powstaje płot z drutów! Dlaczego?  - Zdjęcie główne

Metalowy płot rozdzieli Małopolskę i Podkarpacie! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ma mieć ponad 40 kilometrów długości i 1,6 metra wysokości. Ogrodzenie wykonane z metalowej siatki leśnej powstanie wzdłuż granicy Podkarpacia z Małopolską. Co jest tego powodem?

Budowa płotu rozpoczęła się od Tarnowa w kierunku miejscowości Żabno. Na drewnianych palach wbitych w ziemię umieszczana jest metalowa siatka. Takie ogrodzenie powstanie aż do okolic Szczucina. 

Powstające wzdłuż granicy województwa małopolskiego i podkarpackiego ogrodzenie ma zatrzymać migrację dzików, a tym samym rozwój nowych ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). 

Szacuje się, że na terenie Podkarpacia liczba ognisk wywołanych wirusem ASF wynosi ponad 100. Wykrycie obecności tego wirusa w hodowlach świń, zmusza inspekcje sanitarne do wydania decyzji o likwidacji całej hodowli. Najgorsza sytuacja panuje na zachodzie Podkarpacia, gdzie w wyniku wykrycia ASF zagazowano tysiące świń. 

Kolorem czerwonym oznaczono strefy największego ryzyka, niebieskiem - średnie ryzyko (stan na 21.11). Grafika: bip.wetgiw.gov.pl

Jak widać, najgorsza sytuacja jest w powiecie mieleckim i dębickim. Małopolska boi się rozwoju tej choroby na swoim terenie, postanawiając o budowie ogrodzenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy