Reklama

Mnóstwo żołnierzy na poligonach. Trwają wielkie ćwiczenia wojskowe w całym kraju. Zobacz co działo się choćby na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W całym kraju trwają wielkie ćwiczenia wojskowe. Kilkanaście tysięcy żołnierzy polskich oraz amerykańskich doskonali wspólne działanie. Zobacz zdjęcia z przeprawy przez Wisłę, ale także i działania na poligonie w Nowej Dębie.

Na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia wojsk polskich i amerykańskich. Kilka dni temu pisaliśmy o przerzucaniu sprzętu drogami Podkarpacia, a teraz 1 Warszawska Brygada Pancerna już działa w naszym regionie. W galerii mamy dla was zdjęcia z ćwiczeń zwiadowców, a także czołgistów.

Do 27 maja odbywają się także ćwiczenia Defender Europe 2022 (DE22 - organizowane przez wojska amerykańskie) oraz Swift Response 2022 (SR22) z udziałem polskich żołnierzy. - W ćwiczeniach, które odbędą się na terytorium Polski oraz ośmiu innych państw, weźmie udział łącznie 18 tysięcy żołnierzy z ponad 20 krajów, z tego na terytorium Polski około 7 tysięcy żołnierzy i 3 tysiące jednostek sprzętu - wskazuje Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Polskę reprezentują żołnierze: 10 Brygady Kawalerii Pancernej, 17 Brygady Zmechanizowanej, 12 Brygady Zmechanizowanej, 2 Brygady Zmechanizowanej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 6 Brygady Powietrznodesantowej, 2 Pułku Inżynieryjnego, 5 Pułku Chemicznego, 9 Brygady Kawalerii Pancernej i Wojska Obrony Terytorialnej oraz samoloty F-16 z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, Su-22 z 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz śmigłowce Mi-24 z 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. To w ramach ćwiczeń "Defender Europe 22".

- Ćwiczenia te nie są kompletnie związane z sytuacją na Ukrainie, ze względu na to, że zaplanowane były w 2021 roku - wskazuje na łamach Onet.pl podpułkownik Marcel Podhorodecki zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zobaczcie w galerii jak wygląda przeprawa przez Wisłę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy