Reklama

Mistrzowie parkowania z Rzeszowa, Sanoka, Mielca oraz Kolbuszowej. Zobaczcie ich "wyczyny" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mistrzowie parkowania z Podkarpacia. Zobaczcie ich "wyczyny". Mamy zdjęcia z Rzeszowa, Sanoka, Kolbuszowej, Mielca, Tarnobrzega.

Miejsc parkingowych w miastach Podkarpacia jest, jak "na lekarstwo". Dlatego czasami zdarzają się kierowcy, którzy zatrzymują swoje samochody w różnych dziwnych miejscach. Nie jest ważny znak drogowy, linia, chodnik, odległość od budynku. Mamy dla was galerię z najlepszymi zdjęciami.

Czekamy też na Wasze zdjęcia (adres grzegorz.lipiec@korso.pl). Pokażcie mistrzów parkowania z Waszych miast i miejscowości.

Mandat

Jaka kara grozi za nieprawidłowe parkowanie? Na początek gdzie nie można parkować? Informacje na ten temat znajdują się w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 49 zabrania się postoju:

  • w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej,
  • w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu,
  • przed i za przejazdem kolejowym, po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do słupka wskaźnikowego z jedną kreską,
  • w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu, na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton lub o długości przekraczającej 12 metrów, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.
 

Zatrzymania lub postoju pojazdu zabrania się na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli jednak unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.

Podczas parkowania musisz pamiętać o stosowaniu się do znaków drogowych, które zakazują postoju i zatrzymywania się w danym miejscu. Najpopularniejszy jest znak B-35 "zakaz postoju", czyli ukośna czerwona linia na niebieskim tle oraz znak B-36 "zakaz zatrzymywania się", czyli dwie krzyżujące się czerwone linie na niebieskim tle.

Kierowcy muszą również zwracać uwagę na znaki. Wysokość mandatu za niewłaściwe parkowanie wynosi od 100 do 1200 złotych. To zróżnicowanie ma związek ze stopniem przewinienia. Mistrzowie Parkowania z Podkarpacia. Zobaczcie ich "wyczyny". Mamy zdjęcia z Rzeszowa, Sanoka, Kolbuszowej, Mielca, Tarnobrzega. Zapraszamy do naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy