Reklama

Marcin Warchoł: będzie ponowne śledztwo ws. zakładu Sarii w Przewrotnem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marcin Warchoł/Facebook

Marcin Warchoł: będzie ponowne śledztwo ws. zakładu Sarii w Przewrotnem - Zdjęcie główne

Marcin Warchoł deklaruje ponowne śledztwo ws. Sarii w Przewrotnem | foto Marcin Warchoł/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie - W wyniku przeprowadzonej w Prokuraturze Krajowej analizy akt zapadła decyzja o podjęciu na nowo umorzonego śledztwa. Oceniono, że to postępowanie zostało umorzone przedwcześnie - poinformował w środę Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości w oświadczeniu, do którego dotarła nasza redakcja. Chodzi o ciągłe, nieustanne uciążliwości związane z działalnością zakładu Sarii w Przewrotnem pod Rzeszowem.

W piśmie Marcina Warchoła czytamy, że "nie wykonano szeregu bardzo ważnych czynności dowodowych. Prokuratura poleciła ich przeprowadzenie. Sprawa uciążliwości Sarii ciągnie się od kilkunastu lat. Wcześniejsze postępowania prokuratorskie kończono, uzasadniając je jako bezzasadne". 

Marcin Warchoł: koncerny nie mogą niszczyć ludzkiego zdrowia i środowiska

Walka mieszkańców gminy Głogów Małopolski z uciążliwościami z zakładu Sarii w Przewrotnem trwa kilkanaście lat. 

- Od wielu lat mieszkańcy gminy Głogów Małopolski apelują do władz samorządowych i posłów z Podkarpacia o podjęcie działań, które pozwolą skutecznie walczyć z uciążliwościami związanymi z sąsiedztwem niemieckiej firmy Saria w Przewrotnem - przekazuje wiceminister sprawiedliwości.

- Skarżą się na odór związany z przerobem odpadów pochodzenia zwierzęcego. Wskazują, że jej działalność, uniemożliwia normalne funkcjonowanie w obrębie kilkunastu kilometrów, powodując u mieszkańców niekorzystne objawy zdrowotne

- uzupełnia Marcin Warchoł.

Od kilku lat wiceminister Marcin Warchoł regularnie wspiera mieszkańców gminy Głogów Małopolski w walce o poprawę jakości ich życia. To przede wszystkim interwencje poselskie, pisma i rozmowy. 

- Polska nie jest krajem Trzeciego Świata, a wielkie zagraniczne koncerny, które czerpią ogromne zyski w naszym kraju, muszą dostosować się do obowiązującego tutaj prawa.  Nie możemy pozwolić na ten proceder niszczenia ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego - mówi wiceminister. 

Marcin Warchoł zadeklarował także, że "Polskie państwo jest niezwykle życzliwe inwestycjom, które do nas przychodzą z zagranicy. Stwarzamy dogodne warunki, również podatkowe, po to, aby w Polsce powstawały miejsca pracy, aby Polska się rozwijała, aby wchodziły tutaj też nowe technologie, know-how, to co jest nam bardzo potrzebne, aby nasz przemysł mógł się rozwijać. Jednakże to wszystko nie może odbywać się za wszelką cenę".

Mieszkańcy gminy wierzą w skuteczność działań wiceministra

-Z radością przyjęliśmy wiadomość o zaangażowaniu ministra Marcina Warchoła w sprawie naszej lokalnej społeczności w gminie Głogów Małopolski. Sprawa Sarii od lat budziła nasze niezadowolenie, nie tylko ze względu na odór emitowany z firmy, ale przede wszystkim ze względu na bierność urzędów i instytucji, których prosiliśmy o pomoc - pisze w oświadczeniu do naszej redakcji Krzysztof Organiściak ze Stowarzyszenia "Stop Smrodowi".

- Dziękujemy panu ministrowi Marcinowi Warchołowi za skuteczne działania i ogromne wsparcie, które przyczyniły się do wznowienia śledztwa. Cieszymy się, że można działać bezinteresownie i społecznie na rzecz obywateli RP, a taką postawę wobec naszych problemów przyjął minister

- czytamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy