Reklama

Lex TVN przyjęte. W niedzielę na Podkarpaciu manifestacje pod tytułem: "VETO! Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum-KOD Podkarpacie

Lex TVN przyjęte. W niedzielę na Podkarpaciu manifestacje pod tytułem: "VETO! Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!" - Zdjęcie główne

W sierpniu przez Polskę przetoczyły się protesty w obronie TVN | foto archiwum-KOD Podkarpacie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na niedzielne popołudnie i wieczorem (19 grudnia) w kilku podkarpackich miastach zaplanowano manifestacje w obronie TVN i innych wolnych mediów, pod nazwą: "VETO! Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska!". Główna manifestacja odbędzie się o godzinie 19 w Rzeszowie.

W Krośnie, Jaśle, Dębicy, Sanoku czy Rzeszowie w niedzielny wieczór odbędą się manifestacje, organizowane przez Komitet Obrony Demokracji, w obronie wolnych mediów, w tym przede wszystkim TVN.

- My, obywatelki i obywatele Polski apelujemy do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy zwanej lex TVN, z dnia 11 sierpnia 2021 roku, a przyjętej w głosowaniu Sejmu w dniu 17 grudnia 2021 roku. Ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druk sejmowy nr 1389) narusza nie tylko art. 54 Konstytucji RP, ale również traktaty międzynarodowe - mówią organizatorzy manifestacji na Podkarpaciu. 

KOD na Podkarpaciu zwraca także uwagę, że "to najpoważniejszy przypadek uderzenia w wolność słowa w Polsce po 1989 r."

- Partia rządząca i jej akolici chcą zamknąć niezależne media, bo zdają sobie sprawę, że ich najgroźniejszym przeciwnikiem jest prawda - przekazuje Komitet Obrony Demokracji.

Manifestacje odbędą się w:

  • Dębicy - ulica Kolejowa 28, biuro poselskie PiS - godzina 16,
  • Jaśle - Rynek - godzina 19,
  • Krośnie - ulica Tkacka 2a - godzina 17.30,
  • Przemyślu - ulica Piłsudskiego 1 - godzina 18,
  • Rzeszowie - Rynek - godzina 19,
  • Sanoku - Rynek - godzina 19,
  • Stalowej Woli - Sąd Rejonowy - godzina 19,
  • Tarnobrzegu - ulica Sandomierska przy placu Głowackiego - godzina 19.
 

W piątek, w niespodziewanym tempie, Sejm głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz15 oraz Łukasza Mejzy, odrzucił weto Senatu, w sprawie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej potocznie jako LexTVN. Ustawa trafiła do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy