Reklama

Krzyże na śmietniku przy przemyskim cmentarzu. Mieszkańcy: to zgroza!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Krzyże na śmietniku przy przemyskim cmentarzu. Mieszkańcy: to zgroza! - Zdjęcie główne

Krzyże na śmietniku przy przemyskim cmentarzu. Mieszkańcy zdruzgotani! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Bulwersująca sytuacja przed jednym z przemyskich cmentarzy. Kilka dni przed Wszystkimi Świętymi na śmietnik przy Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego w Przemyślu wyrzucono kilka drewniano-metalowych krzyży. Mieszkańcy są zdruzgotani tą sytuacją!

Przed dniem Wszystkich Świętych na cmentarzach trwał obfity czas porządków: myto nagrobki, grabiono liście, odświeżano bukiety kwiatów. Na śmietnikach lądowały stare znicze, zblaknięte sztuczne kwiaty oraz drewnianio - metalowe krzyże z wizerunkiem Pana Jezusa. Odwiedzający przemyski cmentarz byli zszokowani.

Przeczytaj również: Wandale NISZCZĄ cmentarz!

Mieszkanka: to zgroza! 

- Zgroza! Byłam zszokowana! Zaalarmowałam administrację cmentarza. Tak nie można! - mówiła nam 50-letnia Zuzanna, mieszkanka Przemyśla. 

Zgodnie z prawem kanonicznym można dokonywać niszczenia sakraliów, określając dokładny sposób, zgodny z szacunek do przedmiotów.

- Katolikom nakazuje się pozbycie się starych sakramentaliów z szacunkiem dla tych przedmiotów. Wszystkie sakramentalia mogą być spalone lub zakopane. Usunięcie tego typu obiektów w ten sposób honoruje ich święty cel - pisze katolicki portal deon.pl

- Oczywiście, że ktoś te krzyże powinien wziąć i po prostu spalić lub zakopać, a nie opierać o brudny śmietnik! 

- mówi Zuzanna.

Prezes Zakładu Usług Komunalnych: karygodna sytuacja!

Druzgocącą, dla wielu mieszkańców miasta, sytuację potwierdza Krzysztof Strent, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu. Spółka zajmuje się m.in. nadzorem Cmentarza Głównego. 

Taka sytuacja jest niedopuszczalna i karygodna! - mówi z wielkim żalem prezes Krzysztof Strent. - Ale to już trzeba odwołać się do sumienia ludzi, którzy je tam zostawili - uzupełnia. 

Kilka krzyży, stanowiących ważny wymiar religijny, zostało zabezpieczone przez administrację cmentarza.

W godnych warunkach następnie je spalono.  

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy