Reklama

Jajka z Podkarpacia wycofane z obrotu! Ich spożycie jest niebezpieczne dla zdrowia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Jajka z Podkarpacia wycofane z obrotu! Ich spożycie jest niebezpieczne dla zdrowia!  - Zdjęcie główne

Jajka produkowane na Podkarpaciu wycofane z obrotu! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Główny Inspektor Sanitarny poinformował w czwartek, 18 listopada, popołudniem o wycofaniu z obrotu całej partii jajek wyprodukowanych na Podkarpaciu. Na skorupkach jajek stwierdzono obecność groźnych dla człowieka bakterii salmonelli.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek "Salmonella Enteritidis" na powierzchni skorupek jaj wyprodukowanych przez "Fermę Drobiu Andrzej Żmuda, Bogusława Żmuda, Spółka Jawna"  z Żyrakowa, w powiecie dębickim. Nazwa handlowa jaj to "Jajka Królewskie".

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt: jaja kurze z chowu klatkowego klasa M
  • Numer partii: 25.10.2021
  • Najlepiej spożyć przed: 27.11.2021
  • Kod na skorupkach jaj: 3 PL 04141303
  • Podmiot wprowadzający do obrotu: Ferma Drobiu Andrzej Żmuda, Bogusława Żmuda, Spółka Jawna, 39-204 Żyraków 192.

fot. GIS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, który przeprowadzał kontrolę, poinformował o sprawie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dębicy, nadzorującego zakład pakowania kwestionowanych jaj. Inspekcja Weterynaryjna przeprowadziła kontrolę na fermie.

- Ustalono, że zakwestionowana partia jaj została w całości wprowadzona do obrotu. Zidentyfikowano odbiorców, którzy mogą być w posiadaniu zakwestionowanej partii jaj celem podjęcia dalszych działań mających na celu ochronę zdrowia publicznego. Powiadomiono powiatowego lekarza weterynarii nadzorującego fermę pochodzenia jaj 

- przekazuje Główny Inspektor Sanitarny.

Zalecenia dla konsumentów

W żadnym przypadku nie należy spożywać partii jaj wycofanej z obrotu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

-Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

fot. GIS

Jeżeli masz w domu wycofane jajka, wyrzuć je natychmiast do kosza. W przypadku, kiedy je już spożyłeś, skontaktuj się pilnie z lekarzem!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy