Reklama

Inwestycje w drogi, oświatę, sport i kulturę. Prawie 2 miliardy złotych dla Podkarpacia z Polskiego Ładu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Inwestycje w drogi, oświatę, sport i kulturę. Prawie 2 miliardy złotych dla Podkarpacia z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Znamy listę wniosków zakwalifikowanych do finasowania w ramach Polskie Ładu | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Remonty dróg, rozbudowa kanalizacji, modernizacje placówek oświatowych, inwestycje w zakresie sportu i kultury. Między innymi tego dotyczyły wnioski podkarpackich samorządów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. W poniedziałek, 25 października, poznaliśmy pełną listę zakwalifikowanych projektów. Na Podkarpacie, z rządowej kasy, spłynie kwota 1 miliarda 754 milionów złotych.

Od 2 lipca do 15 sierpnia bieżącego roku trwał pierwszy, pilotażowy, nabór wniosków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Każdy samorząd mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 milionów złotych oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nieprzekraczającym 5 milionów złotych. W poniedziałek ogłoszono wyniki pierwszej tury. 

– To historyczny moment, dla mieszkańców Podkarpacia. 1 miliard 754 milionów złotych trafi do samorządów z terenu województwa podkarpackiego. Ta kwota zostanie przeznaczona na najważniejsze, najbardziej potrzebne, kluczowe inwestycje, które zostały wybrane przez naszych samorządowców – mówiła w trakcie konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  

– Ma to ogromne znaczenie w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19. Te  środki sprawią, że nie tylko samorządy będą mogły zrealizować oczekiwane przez mieszkańców inwestycje, ale będą także kołem zamachowym dla podkarpackiej gospodarki

– mówiła wojewoda.

Prawie każdy samorząd z regionu, który złożył poprawny wniosek, otrzymał dofinansowanie. 100 milionów złotych popłynie do Urzędu Marszałkowskiego. 

–  Chcemy wyremontować drogę pomiędzy Uhercami Mineralnymi, a Soliną. Już dziś odcinek z Soliny do Polańczyka jest realizowany. To jest zatem kontynuacja tych działań, które są wykonywane dzięki środkom europejskim. Będziemy także budowli zjazd z autostrady A4, dzięki tym środkom uda nam się te inwestycje kompleksowo zrealizować

- mówił marszałek Władysław Ortyl.

35 milionów złotych trafiło do Rzeszowa. Dofinansowanie, które miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych, wydane zostanie na dwie inwestycje – przebudowę ul. Warszawskiej oraz termomodernizację budynków przedszkolnych i szkolnych.

– Te kilkadziesiąt milionów dla każdego z naszych miast trafi na bardzo potrzebne inwestycje. W imieniu moich kolegów prezydentów mogę powiedzieć, że bardzo za te fundusze dziękujemy, zabieramy się do pracy, tak aby jak najszybciej te środki zasiliły naszą gospodarkę 

- mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie obejmie odcinek o długości około 900 metrów, mniej więcej od skrzyżowania z Myśliwską do granicy miasta. Ten odcinek ma zostać poszerzony do czterech pasów ruchu, wybudowane zostaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, przebudowane i wybudowane zostaną instalacje podziemne, przebudowane będzie także skrzyżowanie Warszawskiej z Myśliwską, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Program Inwestycji Strategicznych wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska - mówili w poniedziałek przedstawiciele podkarpackich samorządów. To właśnie takich kategorii dotyczyły wnioski podkarpackich gmin i powiatów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy