reklama

Internauci oceniają starostwa powiatowe na Podkarpaciu. Które urzędy wypadły najgorzej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sprawdzamy, jak internauci oceniają starostwa powiatowe działające na terenie województwa podkarpackiego. Takich urzędów jest 21 na Podkarpaciu. Poznaj ranking według Google. Zobacz naszą galerię zdjęć.
reklama

Wydawaniem wyrysu lub wypisu z ewidencji gruntów i budynków, uzyskanie pozwolenia na budowę lub rozbiórkę, czy zarejestrowanie nowego auta - to tylko niektóre spraw, które można załatwić w starostwie powiatowym.

Urzędem kieruje starostwa, którego na początku nowej kadencji wybierają radni powiatowi. To głównie od niego zależy poziom obsługi mieszkańców przychodzących do poszczególnych wydziałów. A jak to jest z tą obsługą? Patrząc na oceny internautów, kolorowo nie jest. Na terenie Podkarpacka nie ma starostwa powiatowego, które miałoby ocenę wyższą niż 3,5 gwiazdki (na 5 możliwych).

- Coś mnie trafia jak mam iść do urzędu. Tam czas płynie inaczej. Nikomu się nie spieszy. Na wszystko są wyznaczone terminy i nie ma, że dostaniesz coś na już. Dużo biurokracji a brak podejścia do człowieka w normalny, ludzki sposób 

- mówi mieszkanka Nowej Dęby.

Negatywnych opinii na temat pracowników starostw nie brakuje w sieci. Zwykle urzędnikom wytykana jest opieszałość i aroganckie zachowanie. Na podstawie ocen internautów stworzyliśmy nasz ranking starostw powiatowych na Podkarpaciu. 

Chcąc czy nie, są sytuacje, że musimy skierować nasze kroki do starostwa powiatowego, ponieważ w urzędzie tym możesz m.in.:

  • odebrać prawo jazdy (po zdanym egzaminie),
  • zarejestrować lub wyrejestrować samochód,
  • zarejestrować łódź,
  • uzyskać za darmo poradę i informację na temat praw konsumenta
  • uzyskać za darmo poradę prawną - każde starostwo prowadzi punkt pomocy prawnej)
  • uzyskać kartę wędkarską,
  • oddać rzeczy, które ktoś inny zgubił (do biura rzeczy znalezionych)
  • uzyskać mapy zasadnicze oraz inne dokumenty geodezyjno-kartograficzne,
  • zgłosić zamiar budowy lub rozbiórki obiektów,
  • uzyskać pozwolenie na budowę lub rozbiórkę.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama