Reklama

Domy do kupienia na Podkarpaciu. Zobacz, co możesz zdobyć za okazyjną cenę na licytacji od komorników [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przeglądamy licytacje komornicze na Podkarpaciu. Zobaczcie, jakie domy, mieszkania i wille można zakupić od komorników i to po okazyjnych cenach.

Licytacja komornicza prowadzona jest wtedy, kiedy wyegzekwowanie długu od dłużnika w inny sposób np. zajęcie wynagrodzenia za pracę, czy oszczędności, nie jest możliwe. Zawsze prowadzona jest ustnie. Wygląda to tak, że podawana jest cena wywoławcza (w pierwszym terminie nie może ona być mniejsza niż 3/4 oszacowanej wartości), po czym zgłaszają się osoby chętne do nabycia danego przedmiotu za tę kwotę.

Jak czytamy na blogu morizon.pl, w licytacji może wziąć udział każdy, kto wniesie wadium, czyli określoną sumę pieniędzy na poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków umowy w ramach aukcji. Rękojmię wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania należy wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na wskazany w obwieszczeniu numer rachunku bankowego najpóźniej dzień przed licytacją. Zgodnie z prawem w przetargu nie może uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie i dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie dopełnił warunków poprzedniej licytacji. Kwota wadium zwracana jest osobom, które licytację przegrały. Zwycięzcy licytacji kwota wadium odliczana jest od sumy, którą musi uiścić za wylicytowany przedmiot.

Od komorników można zakupić auta, a także nieruchomości. Ich wartość rynkowa jest wysoka, a podczas licytacji trafiają się świetne okazje. Wszystkie oferty, które są przez nas przedstawione pochodzą z portalu licytacje.komornik.pl.

Zobaczcie najnowsze licytacje komornicze na Podkarpaciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy