Reklama

Biegi Niepodległości w Rzeszowie i Stalowej Woli. Kierowco - przygotuj się na utrudnienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Run Rzeszów

Biegi Niepodległości w Rzeszowie i Stalowej Woli. Kierowco - przygotuj się na utrudnienia - Zdjęcie główne

11 listopada trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami na ulicach Rzeszowa. | foto Run Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przed nami 11 listopada i Święto Niepodległości. Organizatorzy biegów w Rzeszowie i Stalowej Woli przypominają o utrudnieniach w ruchu drogowym. Sprawdź, które ulice musisz omijać.

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się 9. PKO Bieg Niepodległości – "Rzeszowska Dycha". Bieg rozpocznie się o godzinie 11.11, ale utrudnienia dla kierowców będą występować już wcześnie rano. 

Start biegu usytuowany został na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zarócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską zawodnicy pobiegną prawą stroną jezdni "pod prąd". Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godziny 5, wtedy bowiem rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10 do godz. 13.30. Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny.

OFICJALNE UROCZYSTOŚCI

Rzeszowska policja wskazuje, że drobne utrudnienia wystąpią także przez organizację oficjalnych uroczystości Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki , Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności.

STALOWA WOLA

Utrudnienia w ruchu przez biegaczy będą również w Stalowej Woli. Odbędzie się tam Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości, a organizacja tak dużej imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów na Alejach Jana Pawła II. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o godz. 11.15 -12.30, a bieg główny od godz. 12.30 -13.30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy