Reklama

Święto Niepodległości dawniej. Zobacz historyczne fotografie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia 11 listopada 1918 roku kończy się pierwsza wojna światowa. Po 123 latach niewoli Polska odzyskuje niepodległość. Zobacz jak blisko sto lat temu świętowano ten dzień.

Ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 23 kwietnia 1937 roku, dzień 11 listopada, został ogłoszony Świętem Niepodległości, "jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

Tak późna data formalnego ustanowienia Święta Niepodległości nie była przeszkodą do corocznego, począwszy od 1919 roku, świętowania wolnej Polski. 

W Narodowych Archiwum Cyfrowym można znaleźć zdjęcia z okresu dwudziestolecia międzywojennego, na których udokumentowano świętowanie niepodległości z udziałem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do galerii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy