Reklama

Awaria sieci energetycznej w Tarnobrzegu i w powiecie tarnobrzeskim. Bez prądu nawet 10 tysięcy odbiorców!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Awaria sieci energetycznej w Tarnobrzegu i w powiecie tarnobrzeskim. Bez prądu nawet 10 tysięcy odbiorców! - Zdjęcie główne

Część Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego bez prądu! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nawet 10 tysięcy gospodarstw domowych w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim jest bez prądu. Najprawdopodobniej ciężki śnieg zerwał linie energetyczne. PGE Dystrybucja zaznacza, że wszystkie ekipy energetyczne są w terenie, ale pogoda nie ułatwia napraw.

W związku z obfitymi opadami mokrego śniegu na terenie PGE Dystrybucja wystąpiły awarie masowe w sieci elektroenergetycznej. Jak wskazują nasi czytelnicy, prądu nie ma na kilku osiedlach Tarnobrzega oraz w części powiatu tarnobrzeskiego. 

- Mokry śnieg obciąża konary drzew, które z kolei kładą się na liniach przesyłowych, powodując doziemienia i zerwania przewodów - słyszymy w PGE.

Informacje o awarii zasilania na północy Podkarpacia pojawiły się koło godziny 9. PGE Dystrybucja zaznacza, że od momentu wystąpienia wyłączeń w terenie pracują w terenie, lokalizują awarie i pracują nad ich usunięciem.

- Sytuacja jest dynamiczna z uwagi na niekorzystną sytuację pogodową - ciągłe, utrzymujące się opady śniegu. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracowały aż do usunięcia wszystkich awarii - słyszymy w PGE. 

Czas usunięcia awarii nie jest znany. PGE Dystrybucja przekazuje także informacje o brakach zasilania w częściach powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, mieleckiego, przemyskiego, lubaczowskiego oraz krośnieńskiego. Tutaj awarie mają charakter rozproszony, niekiedy trudny to zlokalizowania. 

- Wszystkich klientów PGE Dystrybucja odczuwających skutki brak prądu, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - informuje PGE w Rzeszowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy