Reklama

Adam Mokrzycki wygrał proces z TVP oraz firmą LeasingTeam! - Dziennikarz to nie jest stary mebel, który można ot tak wyrzucić - mówi [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Adam Mokrzycki

Adam Mokrzycki wygrał proces z TVP oraz firmą LeasingTeam! - Dziennikarz to nie jest stary mebel, który można ot tak wyrzucić - mówi [WIDEO] - Zdjęcie główne

Adam Mokrzycki z wyrokiem sądu. | foto FB Adam Mokrzycki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sześć lat sądowej walki z telewizją publiczną oraz firmą LeasingTeam zostało zakończone sukcesem. Adam Mokrzycki to niezwykle doświadczony reporter i dziennikarz telewizyjny. Przez wiele lat pracował w rzeszowskim ośrodku TVP. Wszystko zmieniło się w 2014 roku, kiedy to telewizja "przeniosła" go oraz 400 innych osób do Agencji Pracy LeasingTeam. Teraz dziennikarz poinformował, że wygrał proces i telewizja pozbyła się go niezgodnie z prawem.

Adam Mokrzycki od początku swojej kariery zawodowej był związany z telewizją. Praca w rzeszowskim oddziale TVP przynosiła wiele sukcesów i nagród. Co najważniejsze dziennikarz spełniał się zawodowo, bo robił to co lubi. W końcu w 2014 roku władze telewizji publicznej chciały ograniczyć koszty zatrudnienia i stwierdziły, że najlepszym pomysłem jest "przekazanie" grupy ponad 400 osób (dziennikarzy, grafików, montażystów) firmie zewnętrznej - LeasingTeam. Po podpisaniu stosownych umów te osoby nadal miały świadczyć usługi dla TVP, ale na zupełnie innych zasadach.

Po roku okresu ochronnego dziennikarze dostawali nowe umowy, a proponowane warunki były bardzo dziwne. - Wiele osób się na to zgadzało i przechodziło na samozatrudnienie - mówi Adam Mokrzycki.

Dziennikarz z Podkarpacia nie chciał pracować na takich zasadach i nie podpisał nowej umowy. Założył własną działalność gospodarczą o nazwie Adam Mokrzycki - Usługi Medialne. Wykonywał materiały filmowe choćby dla Canal+Sport, samorządów, a także prowadził warsztaty i szkolenia. Jednocześnie rozpoczął sądową walkę z "Goliatem" jak nazywa TVP oraz LeasingTeam. - Już w 2015 roku sąd pracy wskazał, że takie działanie było niezgodne z prawem. TVP odwołało się od tego wyroku i teraz po sześciu latach sprawa znalazła swój finał - wskazuje w rozmowie z nami Adam Mokrzycki.

- Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest prawomocny i razem z moją adwokat mecenas Joanną Taczkowską-Olszewską wygraliśmy z TVP. Cała operacja przeniesienia dziennikarzy z telewizji do agencji pracy LeasingTeam była naganna i bezprawna. Nie można dziennikarzy wyrzucić jak stary mebel, albo traktować niczym przedstawicieli handlowych, bo umowy mieliśmy konstruowane w dziwny sposób. To nie miało żadnego związku z dziennikarstwem. Odszedłem i teraz po sześciu długich latach trzeba stwierdzić: ja nigdy z TVP nie odszedłem. Jestem i byłem jej pracownikiem. Należy mi się zaległe wynagrodzenie oraz zapłacenie składek ZUS za ten czas. Teraz ruch jest po stronie TVP.

- mówi Adam Mokrzycki.

To pierwszy taki przypadek w Polsce i jak wskazuje nasz rozmówca "ma siłę uderzenia bomby atomowej". Może osoby, które zostały potraktowane w takim sam sposób ruszą do walki "o swoje".

Posłuchajcie co mówił Adam Mokrzycki po wyroku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy