Reklama

Zamiast gasić pożar domu dmuchali w alkomat! Co wydarzyło się w Pustkowie pod Debicą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Brzeźnica

Zamiast gasić pożar domu dmuchali w alkomat! Co wydarzyło się w Pustkowie pod Debicą?  - Zdjęcie główne

foto OSP Brzeźnica

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Piątkowego wieczora (3 grudnia) straż pożarna walczyła z pożarem drewnianego domu w Pustkowie pod Dębicą. Nie wszyscy strażacy mogli swobodnie brać udział w akcji gaśniczej. Część z nich musiała dmuchać w policyjny alkomat.

Zgłoszenie o pożarze drewnianego, zamieszkałego domu w Pustkowie pod Dębicą wpłynęło przed godziną 20. Na miejsce skierowano liczne siły i środki z Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Brzeźnicy, Paszczyny, Pustkowa i Pustkowa-Strachowa. Na miejsce przybyła także policja. 

Obecność policji przy pożarach nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak, jak wynika z ustaleń portalu debica24.eu, policjanci przeprowadzali kontrole trzeźwości wśród strażaków, biorących udział w akcji.

- W trakcie akcji gaśniczej do policji dotarło zgłoszenie o tym, że część strażaków gaszących pożar znajduje się pod wpływem alkoholu. Ale to nie wszystko. Informujący policję mężczyzna miał także stwierdzić, że kierowcy wozów strażackich nie posiadają uprawnień do ich prowadzenia

- opisuje portal debica24.eu.

Przeprowadzona wśród strażaków kontrola nie potwierdziła sygnału zgłaszającego. 

- Zrobiło się niepotrzebne nikomu zamieszanie, nerwowa atmosfera. Byłem od początku do końca akcji na miejscu, wszystko było w porządku 

- mówi portalowi debica24.eu komendant gminny OSP w gminie Dębica Adam Cieślik.

Pożar ugaszono po kilku godzinach. Nikomu nic się nie stało.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy