Reklama

Wolontariusze z Castoramy w Rzeszowie pomogli pogorzelcom z Nowego Miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wolontariusze ze sklepu Castorama w Rzeszowie wzięli udział w remoncie zniszczonego w pożarze mieszkania na jednym z rzeszowskich osiedli. Pod egidą i przy wsparciu finansowym Fundacji Castorama przygotowali plan renowacji pomieszczeń i pomogli dostarczyć materiały budowlane do spalonego lokalu.

Dzień 30 sierpnia 2021 roku na długo pozostanie w pamięci Pani Małgorzaty i jej rodziny. Rankiem, kiedy była w pracy, w jej mieszkaniu na jednym z rzeszowskich osiedli wybuchł pożar. Śpiące w środku dzieci obudziły się i wybiegły, wzywając pomoc i alarmując sąsiadów. Mieszkanie wyremontowane rok wcześniej zostało doszczętnie spalone i zalane podczas akcji pożarniczej. Dzięki ludziom dobrej woli rodzina przetrwała pierwsze dni po pożarze. Rada Osiedla zwróciła się do lokalnego sklepu Castorama z prośbą o pomoc materiałową. Pracownicy sklepu w Rzeszowie od razu zaangażowali się w remont, który na wniosek Fundacji Fabryki Marzeń, sfinansowała Fundacja Castorama.

Wolontariusze włączyli się w prace remontowe od samego początku. Podczas, gdy ekipa budowlana czyściła ściany z sadzy i przygotowywała pomieszczenia do ozonowania w celu dezynfekcji i usunięcia odoru spalenizny, pracownicy Castorama przeprowadzili konsultacje projektowe z Panią Małgorzatą. Dzięki temu powstał całościowy projekt renowacji mieszkania najbardziej odpowiadający jej potrzebom. Wolontariusze ze sklepu Castorama Rzeszów zadbali również o dostarczenie i rozładunek produktów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze dostarczyli już meble kuchenne, łazienkowe i wyposażenie do łazienki, partie drzwi wewnętrznych oraz akcesoria do garderoby. Na początku nowego roku pani Małgorzata wraz z rodziną wrócili do odnowionego, bezpiecznego mieszkania.

Od lat pracownicy Castorama działają charytatywnie. Firma z dumą wspiera te postawy, umożliwiając każdemu pracownikowi przeznaczenie w ciągu roku 24 godzin czasu pracy na dowolną dobroczynną inicjatywę. Za pośrednictwem Fundacji Castorama, największa sieć home improvement w Polsce szeroko popularyzuje wolontariat wśród swoich pracowników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy