Reklama

Włamania na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu. Policyjne małżeństwo w czasie wolnym zatrzymało przestępców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Włamania na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu. Policyjne małżeństwo w czasie wolnym zatrzymało przestępców - Zdjęcie główne

Włamania na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu. Policyjne małżeństwo w czasie wolnym zatrzymało przestępców. | foto Podkarpacka Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale O tej sprawie wiedzieliśmy już pod koniec kwietnia, ale ze względu na śledztwo dopiero teraz można o tym napisać. Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby zatrzymało dwóch sprawców włamania do jednego z mieszkań na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu.

Już w marcu na klatkach w kilku blokach osiedla Dzików w Tarnobrzegu pojawiły się informacje ostrzegające lokatorów przed włamywaczami, a także złodziejami. Otrzymywaliśmy sygnały o zaginionych rowerach, próbach wejść do piwnic oraz mieszkań. Przed majówką doszło do próby włamania do jednego z mieszkań. Dokładnie 24 kwietnia. Tarnobrzeska policja po kilkunastu godzinach potwierdziła, że doszło do takiego zdarzenia.

Teraz można już napisać nieco więcej o samym zatrzymaniu dwóch włamywaczy. - 24 kwietnia przed południem, dwaj  nieznani mężczyźni, pomimo zewnętrznego domofonu, pojawili się na klatce schodowej bloku, w którym mieszka policyjne małżeństwo. Wyposażeni w sprzęt służący do siłowego pokonywania zamków, podchodzili pod drzwi mieszkań i nadsłuchiwali, czy ktoś jest w środku. Na dziwne zachowanie mężczyzn, zwrócił uwagę funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który w tym czasie wychodził ze swojego mieszkania. Policjant podejrzewając, że mężczyźni chcą dokonać przestępstwa, bez chwili namysłu podbiegł  do nich i usiłował zatrzymać. Funkcjonariusz przedstawił się i  poprosił  o dokumenty tożsamości. Jeden z mężczyzn użył wobec policjanta gazu łzawiącego i odpychał go, po czym zaczął uciekać - wylicza podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Gazem i śrubokrętem

Drugi z mężczyzn został zatrzymany i wtedy funkcjonariusz zawołał swoją żonę, która była w domu. Kobieta udała się w pościg za zbiegiem. Dogoniła go na tarasie bloku tuż obok pizerii oraz salonu fryzjerskiego.

- Wtedy mężczyzna użył przemocy wobec interweniującej funkcjonariuszki, odpychał ją i szarpał, a następnie sięgnął po gaz łzawiący, którym prysnął jej w twarz. Policjantka nie odstąpiła od interwencji wyszarpała mężczyźnie plecak i mocno trzymała za ramię. Niedoszły rabuś usiłował zadać policjantce ciosy śrubokrętem. Dwaj pracownicy firmy budowlanej widząc całe zajście, ruszyli jej z pomocą. Mężczyźni zostali zatrzymani.

- dodaje Beata Jędrzejewska-Wrona.

Jeździli po Polsce

Zatrzymani to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku 48 i 63 lat. Wielokrotnie karani za włamania do mieszkań.

- Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Prokurator, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował 48-latka na dwa miesiące, natomiast 63-latek spędzi w areszcie trzy miesięce - przyznaje oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Bohaterowie

Policyjne małżeństwo to starsza sierżant Agnieszka Włodarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, która służbę w policji pełni od 7 lat oraz starszy aspirant Tomasz Włodarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który służbę w szeregach policji pełni od 14 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy