Reklama

Siedem kolejnych osób zatrzymanych przez CBA w Rzeszowie w sprawie gigantycznego oszustwa na 20 milionów złotych!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: CBA

Siedem kolejnych osób zatrzymanych przez CBA w Rzeszowie w sprawie gigantycznego oszustwa na 20 milionów złotych! - Zdjęcie główne

Kolejne zatrzymania przez CBA w Rzeszowie, w związku z działalnością piramidy finansowej | foto CBA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie śledztwo dotyczące doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzanie ich w błąd co do zamiaru inwestowania przekazanych przez nich środków finansowych. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w ramach działania tej piramidy finansowej blisko 400 osób mogło stracić ponad 20 milionów złotych. Zatrzymano kolejnych siedem osób podejrzanych o udział w tym procederze.

W czwartek, 13 stycznia, CBA z Rzeszowa zatrzymało siedem kolejnych osób, w tym prezesa jednego z podmiotów wykorzystywanego w przestępstwie, pełnomocników i osoby zajmujące się pozyskiwaniem klientów dla spółek. Czynności przeprowadzono na terenie Małopolski, Śląska i Mazowsza. 

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, iż zatrzymane osoby, działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, pozyskiwały środki finansowe tytułem zawarcia umowy crowdfundingowej na rzecz różnych podmiotów, kontrolowanych przez jednego z podejrzanych. Wpłacone środki pieniężne były transferowane na rachunki bankowe innych kontrolowanych podmiotów gospodarczych, w tym firm zagranicznych oraz osób fizycznych - mówi Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Śledczy przedstawili zatrzymanych zarzuty tzw. "prania brudnych pieniędzy". Wobec wszystkich siedmiu osób zatrzymanych prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowani się pomiędzy sobą, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w różnych wysokościach.

Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Wcześniej zarzuty usłyszały trzy osoby. Wobec dwóch osób stosowane są środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.  Zdaniem śledczych, proceder oszustwa metoda piramidy finansowej trwał w latach 2014 - 2019. 

Wszystkim grozi nawet 15 lat więzienia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy