Reklama

Są zatrzymania po starciach szalikowców z policją na derbach Przemyśla. - Wylegitymowano 150 kibiców, 31 osób otrzymało mandaty karne - wyjaśnia podinspektor Marta Tabasz-Rygiel

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Są zatrzymania po starciach szalikowców z policją na derbach Przemyśla. - Wylegitymowano 150 kibiców, 31 osób otrzymało mandaty karne - wyjaśnia podinspektor Marta Tabasz-Rygiel - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Policja poinformowała o pierwszych zatrzymaniach po niedzielnych wydarzeniach w Przemyślu. Podczas derbów Czuwaj - Polonia II doszło do starć szalikowców obu grup z mundurowymi.

Przypomnijmy. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania przemyskiej klasy A szalikowcy Czuwaju Przemyśl oraz Zagłębia Sosnowiec zaatakowali policjantów. Fruwały krzesełka, ławki, kamienie, a na filmikach dostępnych w sieci widać, jak mundurowi na chwilę wycofują się ze stadionu. Użyty zostaje gaz pieprzowy, a kibole uciekają na trybuny. - Potem pojawiają się posiłki i policjanci wracają na wcześniejsze miejsca - komentuje podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Nie było spokojnie także w pobliżu stadionu. Kibice Polonii nie zostali wpuszczeni na obiekt i wspierali swoich piłkarzy z wału nad Sanem. Także i tam doszło do starć z policją, mundurowi użyli gaz pieprzowy. - Podsumowując: zatrzymano dwie osoby, 150 kibiców wylegitymowano, nałożono 31 mandatów karnych, a do sądu w najbliższym czasie zostanie skierowanych 11 wniosków o ukaranie - tak w skrócie podsumowuje niedzielne wydarzenia w Przemyślu oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Jeden z zatrzymanych podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich  przemocą do odstąpienia od czynności służbowych. Drugi był poszukiwany do odbycia kary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy