Reklama

Pali się lakiernia w sanockiej fabryce okapów Ciarko! Czarny słup dymu nad miastem! Pożar został opanowany! Ranny strażak! Zobacz ogrom zniszczeń [WIDEO, NOWE ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale 9 czerwca około godziny 13:30 strażacy w Sanoku otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z sanockich firm produkcyjnych. Gęsty słup dymu unosi się nad miastem. Sprawdzamy najważniejsze informacje związane z tym zdarzeniem. Czy doszło do poważnego skażenia powietrza? Zobacz zdjęcia i wideo.

Na miejsce docierają jednostki straży pożarnej. Gęsty słup dymu unosi się nad Sanokiem. Z ogniem walczą kolejne zastępy strażaków.

Mamy pierwsze zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Sanocka straż pożarna poinformowała, że pożar lakierni gasi obecnie 12 zastępów straży pożarnej. - Brak osób poszkodowanych. Pracownicy ewakuowali się przed przyjazdem straży. Kłęby dymu rozprzestrzeniają się na obwodnicę, gdzie ruchem kieruje policja - wskazuje kapitan Anna Kozłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sanoku. Strażacy pracują w trudnych warunkach, jest duże zadymienie. Na miejscu jest odpowiedni zapas butli tlenowych dla służb mundurowych.

AKTUALIZACJA - GODZ. 15:15:

Pożar i gęste kłęby dymu wydobywające się z lakierni sprawiają, że mieszkańcy Sanoka pytają czy nie doszło do poważnego skażenia powietrza? Krzysztof Muszański z Biura Zarządzania Kryzysowego i Obronności Urzędu Miasta w Sanoku zapewnia, że sprawa jest monitorowana na bieżąco. Urząd jest cały czas w kontakcie ze strażą pożarną i w takim przypadku pojawiłby się odpowiedni komunikat.

Jak na razie nie ma żadnych informacji o tym jaka była przyczyna wybuchu ognia. Straż nie ma żadnych informacji o wybuchach na terenie zakładu.

Na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej - w tym także jednostki z Jarosławia, Brzozowa, Krosna.

AKTUALIZACJA - GODZ. 15:30:

Obwodnica Sanoka została zamknięta, a ruch kierowany jest na objazdy.

AKTUALIZACJA - GODZ. 16:50:

Pożar nie został opanowany. Z ogniem walczy 80 strażaków.

AKTUALIZACJA - GODZ. 17:

Obecnie pożar gasi już ponad 150 strażaków. Jest potwierdzona informacje o jednym strażaku, który został ranny w trakcie akcji gaśniczej (poparzenie).

AKTUALIZACJA - GODZ. 18:

Pożar został opanowany. Jego dogaszanie potrwa kilka godzin.

 

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy