Reklama

Napad na sklep jubilerski w Dębicy, bandyci wzięli zakładników. Tak ćwiczą policjanci i strażacy z Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 14:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Napad na jubilera w Dębicy, zakładnicy przetrzymywani w zabarykadowanym wagonie, negocjacje i szturm policyjnych kontrterrorystów. A później wypadek na przejeździe kolejowym i kilkanaście rannych osób. Tak wyglądały ćwiczenia podkarpackiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zobaczcie zdjęcia.

Ćwiczenia przeprowadzono w środę na bocznicy kolejowej w Dębicy. W akcji o kryptonimie "LIBERO" wzięli udział podkarpaccy policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Przygotowano dwa scenariusze, w których zagrożone było ludzkie życie. Jak informuje rzecznik policji - głównym celem było sprawdzenie systemu obiegu informacji pomiędzy służbami w sytuacji zagrożenia oraz procedur na wypadek zdarzenia kryzysowego.

Napad na jubilera w Dębicy i wypadek na przejeździe kolejowym

Pierwszy ze scenariuszy rozpoczął się od napadu z bronią na sklep jubilerski w Dębicy. Bandyci odjechali z łupami, a kiedy próbowali ich zatrzymać policjanci, porzucili samochód i wbiegli na teren kolei. Tam wzięli zakładników i zabarykadowali się w wagonie kolejowym.

Na miejcu pojawili sie policyjni negocjatorzy oraz kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji (SPKP) w Rzeszowie, którzy ostatecznie musieli odbić zakładników.

W drugim ze scenariuszy doszło do wypadku na przejeździe kolejowym - lokomotywa uderzyła w autokar.

- Kilkanaście osób zostało rannych. Do działania przystąpili strażacy, umożliwiając ratownikom medycznym dostęp do poszkodowanych. Przeprowadzono triaż, kwalifikując rannych według stopnia obrażeń. Wszystkim udzielono pomocy i przetransportowano do szpitali

- informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Ćwiczeniom w Dębicy bacznie przyglądali się m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Straży Państwowej st. bryg. Andrzej Marczenia, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Andrzej Kwiatkowski i starosta dębicki Piotr Chęciek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy