Reklama

Utonięcia, przewrócone łodzie - policjanci i ratownicy ćwiczyli na Jeziorze Tarnobrzeskim [FOTO]

Opublikowano: śr, 15 lip 2020 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego. Celem było sprawdzenie skuteczności, sprawności i szybkości działania służb ratowniczych na wypadek topiących się osób.

W trosce o życie i bezpieczeństwo osób wypoczywających na kąpieliskach, tarnobrzescy policjanci, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnobrzegu zorganizowali 14 lipca ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Ćwiczenia przeprowadzone zostały na Jeziorze Tarnobrzeskim, które w tym sezonie jest zamknięte z uwagi na modernizację terenów przyległych do zbiornika. Jednak dla służb ratowniczych doskonalenie umiejętności i koordynacji działań ratowniczych jest zadaniem priorytetowym.

Dlatego też ćwiczenie podzielone zostało na część teoretyczną i praktyczną. Scenariusz przewidywał akcję ratowniczą wobec osób na łódce i przeprowadzenie przez płetwonurków ze straży pożarnej poszukiwań osoby znajdującej się pod wodą. Policjanci trenowali techniki ratowania tonącego, sprawnego prowadzenia akcji ratowniczej, zarówno bez sprzętu jak i z jego wykorzystaniem oraz podejmowanie wszelkich działań w ramach wsparcia dla ratowników WOPR-u lub straży pożarnej. Następnie, już na brzegu, funkcjonariusze udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu, ćwicząc resuscytację krążeniowo-oddechową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.