reklama

Kupił zdrapki i produkty spożywcze płacąc cudzą kartą. Teraz grozi mu naprawdę długa odsiadka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kupił zdrapki i produkty spożywcze płacąc cudzą kartą. Teraz grozi mu naprawdę długa odsiadka - Zdjęcie główne

Zdrapki kupione za cudzą kartę | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Policjanci z Tarnobrzega schwytali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież kopertówki zawierającej pieniądze i kartę bankomatową należącą do 61-letniej mieszkanki Grębowa. Według informacji, mężczyzna użył karty do zakupu zdrapkowych gier losowych oraz produktów spożywczych. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
reklama

W poniedziałek 5 lutego, mieszkanka gminy Grębów zgłosiła zaginięcie swojej torebki z portfelem, pieniędzmi i kartą bankomatową. Twierdziła, że zgubiła ją na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów, gdzie była na zakupach. Pomimo własnych wysiłków nie odnalazła kopertówki. Okazało się, że karta została użyta do kilku transakcji w sklepach na łączną kwotę przekraczającą 400 złotych.

Po działaniach policjantów ustalono, że 47-latek bez stałego miejsca zamieszkania mógł być sprawcą tego przestępstwa. Mężczyzna, który miał już przeszłość kryminalną, został aresztowany. Dzięki dochodzeniu ustalono, że podejrzany użył karty siedmiokrotnie w różnych sklepach w Tarnobrzegu, płacąc za zdrapki i artykuły spożywcze. O dalszym losie sprawy zadecyduje sąd, a grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Należy przypomnieć, że wykonanie transakcji zbliżeniowej kartą bankomatową przez osobę nieautoryzowaną, która uzyskała ją nielegalnie, stanowi przestępstwo kradzieży z włamaniem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama