Reklama

Dukla. Dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu w naczepie ciężarówki jadącej z Grecji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Dukla. Dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu w naczepie ciężarówki jadącej z Grecji - Zdjęcie główne

Nielegalni imigranci na naczepie tira | foto Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale We wtorek, 9 listopada po godzinie 9, do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja od kierowcy tira, który podczas postoju na stacji benzynowej usłyszał niepokojące odgłosy ludzi dobiegające z naczepy. Pojazd w asyście licznych służb mundurowych poddano kontroli pod kościołem ojców bernardynów przy ulicy Trakt Węgierski w Dukli.

Na miejsce postoju ciężarówki przybyli policjanci, służba graniczna, służba cela, zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. W naczepie przewożącej artykuły chemiczne przebywało dwoje młodych mężczyzn.

Jak poinformowała nas major Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymani to obywatele Afganistanu.

- Tir jechał z Grecji do Polski. Trwają czynności związane z ustaleniem dokładnej tożsamości zatrzymanych imigrantów. Będziemy ustalać trasę ich podróży, weryfikować pierwotne miejsce zamieszkania - mówi major Pikor. 

- Od stycznia do października bieżącego roku na naszej granicy zewnętrznej z Ukrainą i wewnętrznej ze Słowacją Straż Graniczna zatrzymała ponad 200 nielegalnych imigrantów

- uzupełnia major Elżbieta Pikor.

Na granicy ze Słowacją (od szlaku bałkańskiego) dominują obywatele Afganistanu. Takich nielegalnych prób imigracji było już 16, zatrzymano łącznie 76 osób.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy