Reklama

XXIV Ogólnopolskie Święto Kominiarzy. Uroczystości w Rzeszowie potrwają trzy dni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Izba Kominiarzy w Rzeszowie

XXIV Ogólnopolskie Święto Kominiarzy. Uroczystości w Rzeszowie potrwają trzy dni - Zdjęcie główne

foto Izba Kominiarzy w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już dziś kominiarze, zrzeszeni w Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszeniu Zawodowym, rozpoczynają trwające do środy uroczystości XXIV Ogólnopolskiego Święta Kominiarzy. Tegoroczne krajowe obchody odbywać się będą w Rzeszowie.

Od uroczystego balu, inspirowanego na lata dwudzieste i lata trzydzieste XX wieku rozpoczną się tegoroczne obchody Święta Kominiarzy. We wtorek czeka nas uroczysta msza święta i efektywna parada po centrum Rzeszowa.  

Na godzinę 19, w Hotelu Nowy Dwór w podrzeszowskiej Świlczy, zaplanowano jubileuszowy bal z okazji trzydziestolecia Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe. Bal inspirowany jest życiem z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. 

Główne uroczystości odbędą się we wtorek 7 września w Rzeszowie. O godzinie 12 w Kościele Farnym przy ul. 3 maja odprawiona będzie msza św. celebrowana przez księdza biskupa Jana Wątrobę. Po nabożeństwie kominiarze przejdą na rzeszowski Rynek, w barwnym, uroczystym korowodzie. Po wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, wrócą na obiad do hotelu.

Wieczorem tego samego dnia kominiarze będą się bawić przy grillu podczas I Biesiady Kominiarskiej w rytmie muzyki biesiadnej i ludowej.

W środę 8 września kominiarze powrócą do swoich obowiązków zawodowych. 

Organizatorem tegorocznego Święta Kominiarzy jest Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe Oddział Podkarpacki w Tarnobrzegu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy