Reklama

77. rocznica Powstania Warszawskiego. IPN zaprasza do złożenia hołdu Bohaterom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IPN Rzeszów/materiały prasowe

77. rocznica Powstania Warszawskiego. IPN zaprasza do złożenia hołdu Bohaterom - Zdjęcie główne

foto IPN Rzeszów/materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Tego wydarzenia w historii narodu, bohaterów tamtych dni, nie wolno zapomnieć, bo stanowią część naszej tożsamości narodowej.

Świętowanie w tym roku rozpocznie się od dźwięku syren uruchomionych o godz. „W”  czyli punktualnie o godzinie 17. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wystawią wojskową asystę honorową oraz posterunek honorowy. Oprawę muzyczna zabezpieczy orkiestra wojskowa garnizonu Rzeszów.

Na prośbę kpt. w st. spocz. Juliana Pawełka, prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Podkarpackiego w tym roku z powodu pandemii obchody będą uroczyste, ale skromniejsze niż w poprzednich latach.

Przebieg uroczystości:

  • O godz. 16:50 nastąpi krótkie przedstawienie przebiegu uroczystości i wprowadzenie historyczne w tematykę obchodów.
  • O godz. „W” 17. rozlegnie się syrena alarmowa, po niej nastąpi modlitwa w intencji poległych i pomordowanych powstańców.
  • Po zakończeniu modlitwy, przewidziane są krótkie przemówienia okolicznościowe. Kolejno Apel Poległych, składanie wieńców i wiązanek kwiatów przed Pomnikiem. Uroczystości rocznicowe zakończą się ok. godz. 17:45.
Rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, władze podkarpackie, żołnierze  Armii Krajowej, 3 PBOT i 21 BSP zapraszają na uroczystości, upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia na godz. 16:45 przed Pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”, obok fontanny multimedialnej w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy