Reklama

Gdzie jest JACEK JAWOREK? Były sygnały z Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne To już trzeci miesiąc poszukiwań Jacka Jaworka! 52-latek miał zastrzelić 44-letnie małżeństwo i ich 17-letniego syna Jakuba. Krótko potem uciekł z miejsca zdarzenia.

Od początku lipca trwa policyjna obława za Jackiem Jaworkiem, mordercą swojego brata, jego żony i syna, we wsi Borowce pod Częstochową. Szukają go śledczy w całej Polsce, ale i nie tylko. Pojawiły się nowe scenariusze, co mogło się stać z brutalnym sprawcą zabójstwa. Przypomnijmy. W nocy z 9 na 10 lipca w miejscowości Borowce koło Częstochowy. W domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone, przeżył tylko młodszy, 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec.

CZYTAJ TAKŻE:

Za podejrzanym o zabójstwo brata, jego żony i ich syna wysłano list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania, wystawiono także czerwoną notę Interpolu. Jacek Jaworek nadal jest na wolności! Tylko w ostatnich tygodniach na samym Podkarpaciu było kilka zgłoszeń, o tym, że zauważono poszukiwanego Jacka Jaworka. Najpierw policję postawiono na nogi, gdzie w okolicy Jeziora Tarnobrzeskiego, Jaworek widziany miał być na motorze. Następne zgłoszenia dotyczyły Zagorzyc pod Sędziszowem Małopolskim oraz Dębicy. 

Policjanci wyjaśniają, że z dnia na dzień otrzymują coraz mniej zgłoszeń dotyczących poszukiwań Jaworka. Nadal prawdopodobna jest każda hipoteza: od ukrywania się poszukiwanego, przez ucieczkę, a na ewentualnym samobójstwie kończąc.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa z Wrocławia Jarosław Stelmach na łamach portalu RMF24.pl wskazuje jaki może być dalszy ciąg tej historii.

- Po pierwsze, mógł popełnić samobójstwo. Po drugie, może przebywać u znajomych i przygotowywać się na dłuższy pobyt w jakimś miejscu, które jest miejscem niedostępnym, niepublicznym. Trzecią opcją może być pobyt za jakąś egzotyczną granicą. I to powoduje zwiększenie problemu w jego odnalezieniu.

- mówi Jarosław Stelmach. 

WAŻNE INFORMACJE:

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką policji - telefon alarmowy 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy