Reklama

Bestia z Podkarpacia! Bił swoją siostrę, a potem oblał benzyną i ją podpalił! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne To już blisko 20 lat temu Marian Ozga oblał swoją siostrę benzyną i podpalił! To było zabójstwo z "zimną krwią".

To morderstwo wstrząsnęło całym Podkarpaciem. 5 sierpnia 2001 roku we wsi Lipa w powiecie stalowowolskim Marian Ozga oblał siostrę benzyną i podpalił. Ciężko poparzona kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca uciekł z płonącego domu i ślad po nim zaginął. Mężczyzna zaplanował to zabójstwo!

CZYTAJ TAKŻE:

61-letni wówczas Marian Ozga mieszkał w jednym domu razem ze swoją 69-letnią siostrą Janiną i jej 39-letnią córką.

Jak ustalili śledczy tłem dramatu był spadek po rodzicach Ozgi i jego siostry - mężczyzna najpierw zrzekł się swojego udziału w testamencie, później jednak zmienił zdanie i zażądał od siostry, żeby go spłaciła.

Co wydarzyło się 5 sierpnia? Feralnego wieczoru wpadł do pokoju siostry, zaatakował ją gazem łzawiącym, a następnie rzucił się na nią z pięściami. Kiedy pobita 69-latka straciła na chwilę przytomność i osunęła się na podłogę, brat oblał ją przygotowaną wcześniej benzyną. Córka, która usłyszała krzyki, pospieszyła na ratunek, ale była bez szans. Pani Janina doznała bardzo rozległych oparzeń całego ciała II i III stopnia, w wyniku których zmarła.

Morderca uciekł i ślad po nim się urwał! Wiadomo, że po zabójstwie Marian Ozga był w Warszawie, w jednym z banków wybrał pieniądze z renty - kilkaset złotych. Tutaj ślad się urywa. Śledczy ustalili, że Ozga pracował kilka miesięcy w stolicy oraz być może wyjechał do Francji. Poszukiwaniem Mariana Ozgi zajmują się policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Na rozwiązanie tej sprawy czeka rodzina, ale każdy kolejny dzień sprawia, że oddala się wizja sprawiedliwości.

Marian Ozga jest poszukiwany listem gończym, czerwoną notą Interpolu, co znaczy, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. Jeśli żyje dziś ma 81 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Dane poszukiwanego: MARIAN OZGA

Imię ojca: Franciszek

Imię matki: Katarzyna

Nazwisko panieńskie matki: Skrzypek

Płeć: mężczyzna

Data urodzenia: 1940-08-14

Ostatnie miejsce zameldowania: Lipa, ulica Janowska 41

Podstawa poszukiwania przez jednostki policji

    RZ KWP Rzeszów Wydział Kryminalny, 35-036 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 30
    telefon: (0-17) 858-23-25
    email: kryminalny@podkarpacka.policja.gov.pl

    poszukuje na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy