Reklama

Zmieniający się Tarnobrzeg. Tych miejsc, pomników lub budynków już nie ma [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Tarnobrzeg dawniej. Dla młodszych mieszkańców tego miasta fotografie, które prezentujemy w galerii mogą być zagadkowe. Tych miejsc, budynków, albo pomników już nie ma. W niektórych przypadkach zmienione zostało otoczenie. Zobaczcie zatem odkryty basen, "pistolet", albo statek pływający po Wiśle.

Odkrycie złóż siarki (1953 rok) w pobliżu Tarnobrzega zmieniło to senne miasteczko.Stare Miasto składa się z kamienic skupionych wokół rynku. Pozostała część miasta powstała już po drugiej wojnie światowej. Wraz z pojawieniem się przemysłu siarkowego masowo budowano osiedla mieszkalne, a także obiekty użyteczności publicznej. Na starych zdjęciach z lat 60-tych oraz 70-tych dwudziestego wieku możecie zobaczyć jak to wszystko wyglądało.

Oczywiście mamy także zdjęcia z lat 80-tych i 90-tych. Kiedy wybudowano już na przykład Hotel Nadwiślański, który obecnie jest ruiną - kliknij TUTAJ. Co dalej? Zobaczcie jakie pomniki, kiedyś znajdowały się na osiedlu Przywiśle, a także jak wyglądał dworzec autobusowy.

Zapraszamy do galerii zdjęć, która powstała dzięki uprzejmości osobom zarządzającym portalem Facebook - Dawny Tarnobrzeg.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy