Reklama

Nie żyje ważny działacz mieleckiej Solidarności - Jan Płatek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje ważny działacz mieleckiej Solidarności - Jan Płatek - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Zmarł Jan Płatek, przewodniczący Komisji Zakładowej „Solidarności” w WSK „PZL-Mielec” w latach 1992-97. Miał 78 lat.

Jan Płatek urodził się 8 grudnia 1943 roku w Dąbrówce Osuchowskiej, w powiecie mieleckim. W 1961 roku zaczął pracę zawodową w mieleckim WSK jako blacharz na Wydziale 41. Był monterem płatowców, pracował jako frezer w Zakładzie Narzędziowym.

Udzielał się społecznie w NSZZ „Solidarność”. W 1992 roku został wybrany przewodniczącym (etatowym) Komisji Zakładowej (później przemianowanej na Międzyzakładową) NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Mielec” i pełnił tę funkcję do 1997 roku. Reprezentował NSZZ „Solidarność” w pracach nad restrukturyzacją WSK Mielec oraz pracach przygotowawczych do utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Odmawiał podpisania porozumień w sprawach zwolnień grupowych z WSK. W latach 1997-1999 powierzono mu stanowisko organizatora pracy WSK „PZL-Mielec”. W 2003 roku przeszedł na emeryturę.

Na razie nie jest znana data pogrzebu. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy