Reklama

Twórcy grody w Stobiernej zbierają na nową osadę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zrzutka.pl

Twórcy grody w Stobiernej zbierają na nową osadę - Zdjęcie główne

foto Zrzutka.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Twórcy grodu w Stobiernej (powiat dębicki) nie poddają się i chcą stworzyć jeszcze większą osadę w nowym miejscu. Stowarzyszenie założyło zbiórkę internetową.

W Stobiernej (powiat dębicki) mieściła się osada Słowian założona z inicjatywy Ziemiowita. Gród odwiedzało rocznie 10 tys. turystów. Z powodu pandemii koronawirusa Słowianie borykali się z problemami finansowymi i poprosili wójta gminy Dębica o wsparcie.

Ten jednak odmówił, a ostatecznie Stowarzyszenie otrzymało wypowiedzenie dzierżawy i był to koniec osady w Stobiernej. Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera jednak się nie poddaje i ogłosili, iż postawią drugi, większy gród. 

Potrzebują jednak odpowiednio dużo pieniędzy na drewno do budowy pierwszych 10 chat w największym skansenie słowiańskim w Europie. Potrzeba 18 tys. zł, w przeciągu dwóch dni Słowianom udało się uzbierać ponad 3700 zł. Ty również możesz wspomóc ich zbiórkę i dołożyć cegiełkę, a raczej drewienko do wielkiego grodu opowiadającego historię naszych przodków.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy