Reklama

Szkoła dawniej. Zobaczcie archiwalne fotografie. Tak uczyli się nasi rodzice oraz dziadkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Sprawdźcie jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyglądała szkoła. Przedstawiamy zdjęcia z bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego. Możecie się przekonać jak wyglądała oświatowa codzienność w czasach młodości waszych dziadków oraz rodziców.

W dawnych latach uczniowie nosili w szkole jednakowe mundurki z tarczą z nazwą szkoły przyszytą na rękaw. Z czasem pojawiły się białe, przypinane na guziki kołnierze a na nogach zmienne buty - juniorki. Mundurki, wypełnione po brzegi świetlice, szkolne stołówki.

Warto także dodać, że do 1991 roku obowiązywała czterostopniowa skala ocen od dwójki do piątki. Potem zmieniono ją na oceny od najgorszej jedynki po szóstkę. Oceny to jedno. Z biegiem lat zmieniały sie także przedmioty i chyba co najważniejsze to co każdy uczeń musi się nauczyć. Poza tym osoby uczące się w czasach Polski Ludowej i na początku lat 90-tych pamiętają przerwy z kubkiem mleka. Jakie są wasze szkolne wspomnienia? Zdjęcia pochodzą z bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego i zostały wykonane w latach 1972-1980. Mamy także fotografie z lat 30-tych dwudziestego wieku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy