Reklama

Świat w 2022 roku - taka była prognoza w krakowskim Ilustrowanym Kuryerze Codziennym sto lat temu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Sto lat temu rozmyślano "Jak będzie wyglądał świat w 2022 roku?". Taka prognoza wprost ze Stanów Zjednoczonych została opublikowana 9 lutego 1923 roku w ""Ilustrowanym Kuryerze Codziennym". Na Twitterze pojawił się skan tego tekstu.

Zatem jak według osób żyjących w latach 20-tych dwudziestego wieku miał wyglądać świat 100 lat później? Okazuje się, że w niektórych przypadkach autorzy mieli rację. Na przykład edukacja - "Za sto lat książki i gazety nie będą się już drukować. Ukazywać się one będą na ekranie kinematograficznym. Edukacya odbywać się będzie przy pomocy ekranu."

Były jednak też i pudła. Oto przykłady: dzień pracy trwający dwie godziny, Stany Zjednoczone kolonią angielską. To nie koniec: ciekawa prognoza dotyczyła alkoholu oraz transportu przyszłości. Cały tekst dostępny jest w galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy