Reklama

Witamy nowy rok szkolny. Tak to wyglądało blisko sto lat temu. Zobacz archiwalne fotografie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Uczniowie wracają do szkół już 1 września. Z tej okazji prezentujemy zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Tak witano nowy rok szkolny w latach 30-tych oraz 70-tych dwudziestego wieku.

Mundurki, pochód do szkoły, uroczysty apel - przedstawiamy serię zdjęć z początku roku szkolnego w latach 30-tych oraz 70-tych dwudziestego wieku. Zobaczcie sami jak wiele się zmieniło od tamtej pory.

Teraz za początek roku szkolnego uznajemy dzień 1 września. Czy było tak zawsze? W latach 1975 - 1981 początek roku szkolnego następował po 20 sierpnia, choć rzeczywiście uroczyste rozpoczęcie miało miejsce około 1 września.

To nie wszystko - w galerii zobaczycie pochody, które były powszechne w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie szkół nieśli sztandar swojej placówki, a wszystko kończyło się nabożeństwem. Pochody 1 września odbywały się również na początku Polski Ludowej. Potem były one zamieniane na uroczystości w szkolnych murach. Tam odbywało się pasowanie na ucznia.

Wszystkie fotografie pochodzą z  Narodowego Archiwum Cyfrowego. Może macie jakieś swoje wspomnienia związane z początkiem roku szkolnego, stare zdjęcia.

Czekamy na kontakt: grzegorz.lipiec@korso.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy