Reklama

Pochody pierwszomajowe w Tarnobrzegu, Stalowej Woli oraz Mielcu. Może kogoś poznajesz? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Kto pamięta pierwszomajowe wiece? Dla tych, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach mamy miłą pamiątkę i trochę wspomnień. Tak wyglądało Święto Pracy w Stalowej Woli, Tarnobrzegu oraz w Mielcu.

To był symbol Polski Ludowej. Pochody na Święto Pracy w każdej miejscowości w kraju. Dla części był to przykry obowiązek, a dla innych początek dnia wolnego i zabawy.

Tłumy na pochodach, sztandary z hasłami propagandowymi, portrety przywodców Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, rekwizyty z zakładów pracy, albo organizacji lub klubów sportowych. I tak harcerze, sportowcy, górnicy, hutnicy. Każda grupa społeczna miała tam swoją reprezentację. Obowiązkowe były flagi czerwone i biało-czerwone. Wzdłuż trasy pochodu wywieszano ogromne portrety przywódców komunistycznych: Józefa Stalina, czy też Bolesława Bieruta. W pochodzie były niesione również portrety przodowników pracy. Ostatni pochód pierwszomajowy w uroczystej oprawie odbył się w Polsce w 1988 roku

Pochody pierwszomajowe w Tarnobrzegu, Stalowej Woli oraz Mielcu. Może kogoś poznajesz? Zdjęcia zostały zrobione w latach 50-tych, 60-tych, 70-tych, a ostatnie pochodzą z 1987 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy