Reklama

Burzliwa historia Schroniska pod Łopiennikiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Burzliwa historia Schroniska pod Łopiennikiem - Zdjęcie główne

Schronisko pod Łopiennikiem | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Schronisko pod Łopiennikiem zwane również Chatką na Horodku to już historia. Teraz poznajcie część tajemnic tego obiektu, a opowie o tym Jędruś Ciupaga.

Schronisko pod Łopiennikiem zostało wybudowane w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku przez wojsko jako posterunek obserwacyjno-meldunkowy. Budowlę sprowadzono ze Słowacji. Obok pobudowano drewniane wieże – triangulacyjne do obserwacji terenu. Był to punkt Ochrony Przeciwlotniczej.

CZYTAJ TAKŻE:

W połowie lat 60-tych obiekt wraz ze znajdującą się obok wieżą triangulacyjną przeszedł we władanie PTTK w Lesku. PTTK przekazało budynek, za symboliczną złotówkę Radzie Okręgowej Zrzeszenia Studentów Polskich. I właśnie z ramienia tej Rady, w Bieszczady przybył późniejszy, pierwszy gospodarz Schroniska na Łopienniku – Witold Cygan.

Wiosną 1965 roku rozpoczęto (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy