Reklama

Ulewa nad Podkarpaciem oraz Małopolską! Odwołany mecz zaplecza ekstraklasy w Rzeszowie [ZDJĘCIA, WIDEO, RADAR ONLINE]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Piątek przywitał nas intensywnymi opadami deszczu. Wystarczyło zaledwie kilka godzin i już jest mnóstwo sygnałów o zalanych ulicach, posesjach i szybko wzbierających rzekach. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu.

Ulewa nad Podkarpaciem już sprawia wiele kłopotów. Straż pożarna ma mnóstwo pracy.

CZYTAJ TAKŻE:

Najwięcej interwencji jak na razie dotyczy zalanych dróg, a także posesji (okolice Rzeszowa, powiaty jasielski, brzozowski, krośnieński, sanocki, strzyżowski). Strażacy cały czas monitorują wzbierające rzeki, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia powodzi błyskawicznej.

Obserwuj radar online:

 

Jak na razie do 18 września, do godziny 2 w nocy obowiązuje ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu na całym Podkarpaciu. Jeszcze większa ulewa szaleje tuż przy granicy Podkarpacia z Małopolską.

Już wiemy, że zalane są niektóre ulice Łańcuta, w Rudnej Małej koło Rzeszowa też nie jest zbyt dobrze, ale jak na razie sytuacja alarmowa jest w powiecie jasielskim.

Pisaliśmy o fatalnej sytuacji w Małopolsce. Tak wyglądają Zborowice w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice. Rzeka Biała przekroczyła stan alarmowy, a z brzegów wystąpiła rzeka Zborowianka. Strażacy z Ciężkowic, a także jednostek ze Zborowic, Jastrzębi i Bruśnika prowadzą działania związane z usuwaniem skutków podtopień.

 

Granica Łetowni z Tokarnią (granica powiatów suskiego i myślenickiego), spływająca woda z gór zalewa posesje , niestety opady nie słabną nadal spodziewane są intensywne opady deszczu .

 

W gminie Łącko w powiecie nowosądeckim ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Poważne skutki intensywnych opadów deszczu dotknęły mieszkańców Nowego Sącza. W miejscach, w których zazwyczaj w czasie opadów zbierała się woda, teraz sytuacja była dramatyczna. Strażacy musieli interweniować kilkadziesiąt razy. Zalana jest droga wojewódzka 981 w Kąclowej w gminie Grybów.

Tak wygląda Łubinka - dopływ do Dunajca.

 

Trwa akcja zabezpieczenia Domu Ludowego i Remizy OSP Bączal Dolny przed wezbranymi wodami potoku Młynówka. Niestety stan wody ciągle wzrasta. Na miejscu działają druhowie OSP Bączal Dolny, OSP Pusta Wola i OSP KSRG Skołyszyn. Podtopienia są odnotowywane w Grodzisku w powiecie strzyżowskim.

 

Jak informuje podkarpacka straż pożarna do godziny 17 odnotowano 83 interwencje. Najwięcej zdarzeń związanych opadami deszczu wystąpiło w powiecie jasielskim, gdzie strażacy musieli już interweniować 22 razy. W powiecie jarosławskim tego rodzaju interwencji było 13 i również 13 razy strażacy interweniowali w powiecie dębickim. Internauci wskazują na to, że jest sporo zalanych ulic w Rzeszowie, Jarosławiu i Przemyślu.

Do godziny 18 podkarpaccy strażacy interweniowali już ponad 100 razy. W Wilczyskach w powiecie gorlickim wezbrana rzeka porwała samochód osobowy. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Obfite opady deszczu sprawiły, że na murawie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej zalega zbyt dużo wody. Piątkowy mecz piłkarskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a Miedzią Legnica został odwołany. Tymczasem tak wygląda obiekt w Wólce Pełkińskiej, gdzie w sobotę, 18 września, miejscowa Wólczanka ma zagrać o trzecioligowe punkty z Czarnymi Połaniec.

 

TEKST JEST AKTUALIZOWANY - MASZ ZDJĘCIA, WIDEO Z ULEWY - WYŚLIJ NA ADRES: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy