Reklama

Wilki w Trzcianie pod Rzeszowem zagryzają zwierzęta! [DRASTYCZNE ZDJĘCIE]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda W niedzielę (6 lutego) informowaliśmy o sygnałach mieszkańców Bratkowic i Trzciany w gminie Świlcza. Wilki widziane były na pograniczu tych miejscowości. Drapieżniki podchodzą pod gospodarstwa domowe, na szczęście nie atakują ludzi.

Wilki, zgodnie ze swoją naturą, polują na dziką zwierzynę. Czytelniczka Monika, mieszkanka Trzciany, przesłała nam drastyczne zdjęcie korpusu sarny, który znalazła nieopodal swojej posesji. Obok były ślady dużych łap. 

- Dwa dni temu zgłaszałam tę sytuację do Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Moja mama o 4 rano przez okno latarką wystraszyła właśnie jakby wilka - mówi Monika. Kilka godzin później psy czytelniczki (rasy Beagle) znalazły nieopodal jej domu szczątki sarny. 

- W tamtym roku sąsiadka widziała na własne oczy, jak atakują sarnę i to w godzinach około południowych, przy zabudowaniach 

- relacjonuje Monika.

W przypadku pośredniego zagrożenia istnieje możliwość uzyskania zezwolenia na płoszenie i niepokojenie lub odłów, natomiast w przypadku realnego zagrożenia, zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na zabicie zwierzęcia. 

Jeżeli spotkamy lub podejrzewamy obecność wilka, zadzwońmy do straży gminnej. Służby pokierują nas do odpowiednich instytucji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy