Reklama

WAŻNE! Podczas leśnego spaceru nie dotykaj tego!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

WAŻNE! Podczas leśnego spaceru nie dotykaj tego!  - Zdjęcie główne

Znajdziesz to w lesie - nie dotykaj | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Rozpoczyna się wiosenna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego.

Od 1 do 11 maja odbywać się będzie akcja szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Nad lasami będą wykonywane lotnicze zrzuty, a ręczne wykładanie szczepionki odbywać się będzie wokół osiedli zamieszkanych przez ludzi. Warto pamiętać, że przynęta wydaje specyficzny zapach i zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, a ich podnoszenie jest niewskazane. Kontakt człowieka ze szczepionką w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. Dodatkowo w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy