Reklama

"Równi i równiejsi". Miliony złotych dla swoich, a Tarnobrzeg z okrągłym zerem z Polskiego Ładu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPRM

"Równi i równiejsi". Miliony złotych dla swoich, a Tarnobrzeg z okrągłym zerem z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Stalowa Wola kolejny raz otrzymuje mnóstwo pieniędzy w ramach "Polskiego Ładu". | foto KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Kolejne rozdanie pieniędzy w ramach Polskiego Ładu przynosi smutne wieści dla Tarnobrzega. Urzędnicy złożyli dwa projekty na kwotę ponad 280 milionów złotych, a do miejskiej kasy trafi... 0 złotych.

Rozstrzygnięto piątą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".  W ramach bezzwrotnego wsparcia do Stalowej Woli trafi 250 milionów złotych, do Mielca zaś 65 milionów złotych. Napisał do nas Czytelnik, który podkreśla, że kolejny raz rząd rozdaje pieniądze "swoim", a zapomina o innych samorządach. - Każde rozdanie w ramach "Polskiego Ładu" i można być pewnym, że znajdzie się tam z solidnym wsparciem Stalowa Wola. Rozumiem. Jest tam prezydent z Prawa i Sprawiedliwości, polityczna nadzieja tego ugrupowania, ale to jest jawne olewanie pozostałych części województwa - pisze w mailu.

Inwestycja w Mielcu obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie i rozbudowie dróg Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec i lotniska Mielec. Wartość inwestycji to prawie 66,5 mln zł, z czego rządowa dotacja to 65 milionów złotych. Stalowa Wola, która rzeczywiście w każdym rozdaniu dostaje spore pieniądze, tym razem uzyskała 250 milionów złotych. Tym razem chodzi o zaprojektowanie i budowę drogi wojewódzkiej łączącej drogi Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan oraz powstającego Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Ponadto nowa droga będzie łączyć tereny inwestycyjne w Stalowej Woli z niezagospodarowaną jeszcze powierzchnią dla inwestorów w Nowosielcu (gmina Nisko).

- Jeszcze nigdy w historii kraju samorządy nie otrzymały na inwestycje wsparcia w takiej procentowej skali, szczególnie w zakresie inwestycji drogowych - mówił na przekazaniu promes Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Tarnobrzeg nie ma takiego szczęścia, a szkoda, bo złożone projekty były bardzo ciekawe. Pierwszy z nich to budowa i modernizacja infrastruktury drogowej, elektroenergetycznej, technicznej oraz wodno-kanalizacyjnej w strefie przemysłowej. Samorząd zakładał, że koszt tego przedsięwzięcia to 70 milionów złotych, a wnioskowano o dotację w wysokości 68,6 mln złotych.

Drugi wniosek również dotyczył strefy przemysłowej. Także chodziło o modernizację dróg i terenów inwestycyjnych. Tym razem wnioskowano o 211,68 mln zł.

- Wnioski naszego miasta nie uzyskały dofinansowania - przekazuje na łamach portalu NadWisłą24.pl rzecznik Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Wojciech Lis. We wcześniejszych rozdaniach "Polskiego Ładu" Tarnobrzeg mógł na przykład liczyć na wsparcie w wysokości 34,9 mln złotych - przebudowa 10 km dróg miejskich, pierwszy etap projektu Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich oraz 35,6 mln złotych - budowa i przebudowa dróg w strefie ekonomicznej oraz centrum miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy