Reklama

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił projekt budżetu na 2023 rok. - To budżet racjonalny, bez podwyżek dla mieszkańców - przyznaje włodarz [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił projekt budżetu na 2023 rok. - To budżet racjonalny, bez podwyżek dla mieszkańców - przyznaje włodarz [WIDEO] - Zdjęcie główne

Lucjusz Nadbereżny | foto Screen

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Samorządowcy już pracują nad projektami uchwał budżetowych na 2023 rok. Główne założenia tego najważniejszego lokalnego dokumentu przedstawił na konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. To będzie budżet "3xR" - "racjonalny, rekordowy i rozwojowy".

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił projekt budżetu miasta na 2023 rok. -  Rok 2023 będzie rokiem bardzo dużego, gigantycznego kryzysu gospodarczego o charakterze globalnym. Przy tworzeniu więc budżetu, musieliśmy brać pod uwagę te zagrożenia - przyznaje włodarz miasta. Nie będzie jednak wielkich cięć, oszczędności, podwyżek - jak ma to miejsce w niemal wszystkich polskich miastach.

Dochody na rok 2023 mają wynieść 622,8 miliona złotych, wydatki - 600,1 miliona złotych, nadwyżka operacyjna to 22,7 miliona złotych. Żadnych nowych kredytów, nowych obligacji, a dług miasta ma być zmniejszony do 162,6 mln złotych. - Czas na racjonalny budżet. Bez kredytu, ze spłatą zadłużenia i bez podwyżek dla mieszkańców za usługi komunalne - zaznacza Nadbereżny. Co ważne nie będzie żadnych podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, płatnych stref parkowania. Jedyna zmiana to większy podatek od nieruchomości dla przedsiębiorców, ale to narzuca ustawa - ma być to minimalny wzrost o 10 procent.

Mimo trudów roku 2023 miasto nie ma zamiaru rezygnować z inwestycji. W planach jest: zakup pięciu autobusów elektrycznych, rozpoczęcie budowy nowego układu komunikacyjnego dla powstającej strefy ekonomicznej, remont ulic Działkowej i Spacerowej, dokończenie przebudowy ulicy Okulickiego, Obrońców Westerplatte, modernizacja ulic wokół rozwadowskiego Rynku: Jagiellońskiej, Rozwadowskiej, Broniewskiego. Dodatkowo będą inwestycje w oświetlenie uliczne, budowa farmy fotowoltaicznej. Nikt nie ma zamiaru rezygnować z modernizacji Miejskiego Domu Kultury, projektu aquaparku, budowie obiektu dla młodzieży przy ulicy Energetyków, a będzie tam skatepark, kręgielnia, park trampolin i ścianki wspinaczkowe. Wciąż w planach jest przebudowa Placu Piłsudskiego i modernizacja Ogrodu Jordanowskiego, powstanie biurowca przy ulicy Okulickiego, budowa mostu na Sanie i dalszych prac na dworcu kolejowym w Stalowej Woli-Rozwadowie.

- Trudne czasy wymagają odważnych decyzji - kończy prezydent miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy