Reklama

Wyciek kwasu w Safranie w Sędziszowie Małopolskim. Ewakuowano pracowników! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z regionu Trwa akcja straży pożarnej w fabryce Safran w Sędziszowie Małopolskim. Tuż po godzinie 11 do służb wpłynęło zgłoszenie o wycieku szkodliwego kwasu z jednej rur instalacyjnych.

W związku z niebezpieczeństwem z fabryki ewakuowano 95 osób. Wyciek, najprawdopodobniej żrącego, niebezpiecznego kwasu, z jednej rur instalacyjnych sędziszowskiego Safranu, zauważył pracownik.

Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczny zespół ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo - Gaśnieczej 2 z Rzeszowa oraz grupa chemiczna z JRG w Leżajsku.

 

- W dniu 21 lipca 2021, około godziny 11:00 na jednej z linii technologicznych Safran Aircraft Engines Poland w Sędziszowie Małopolskim doszło do rozszczelnienia instalacji z kwasem azotowym, co spowodowało natychmiastowe uruchomienie się systemu wykrywającego nieszczelności . Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa została wezwana straż pożarna i służby chemiczne. Równocześnie przeprowadzono ewakuację 95 pracowników. Nikt z przebywających na terenie zakładu nie ucierpiał. Nie było potrzeby udzielania pierwszej pomocy. Miejsce, w którym doszło do rozszczelnienia, zostało zabezpieczone. Służby utrzymania ruchu bezzwłocznie rozpoczęły prace związane z usunięciem nieszczelności i zneutralizowaniem skutków wycieku.
- poinformowała nas Danuta Majka z Safranu.

Substancja w całości została uprzątnięta, nie doszło do wycieku do środowiska naturalnego. Po potwierdzeniu przez służby ratownicze, że warunki pozwalają na bezpieczny powrót pracowników na stanowiska, około godziny 13:00 produkcja została wznowiona.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy