Reklama

Wieża widokowa na Korbani w Bieszczadach pozostaje zamknięta. Nie wyjdziemy również ścieżką „Brenzberg” na szczyt Jeleniowatego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Solina

Wieża widokowa na Korbani w Bieszczadach pozostaje zamknięta. Nie wyjdziemy również ścieżką „Brenzberg” na szczyt Jeleniowatego - Zdjęcie główne

Wieża widokowa na Korbani | foto UG Solina

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Jedna z najchętniej odwiedzanych wież widokowych w Bieszczadach została tymczasowo zamknięta. W najbliższym czasie nie będziemy mogli skorzystać również z przejścia ścieżką edukacyjną „Brenzberg” prowadząca na szczyt Jeleniowatego.

Tymczasowe zamknięcie wieży widokowej

Nadleśnictwo Baligród poinformowało o tymczasowym zamknięciu wieży widokowej na Korbani po zdarzeniu do jakiego doszło w połowie lutego bieżącego roku. Z powodu śliskiej nawierzchni, 8-letnia dziewczynka poślizgnęła się i upadła. Poniesione obrażenia były na tyle poważne, że do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wówczas podjęto  decyzję  o przeprowadzeniu prac remontowych, w zakresie których znalazła się między innymi wymiana całej konstrukcji wieży. Wszelkie działania mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo turystom odwiedzającym to miejsce. Według planów, remont ma się zakończyć w czerwcu bieżącego roku.

Aktualnie zdemontowano schody wejściowe oraz zabezpieczono i oznaczono wejście na wieżę 

– poinformowało Nadleśnictwo Baligród.

Korbania to jeden z najlepszych, łatwo dostępnych punktów widokowych w Bieszczadach. Poza połyskującą w oddali taflą Jeziora Solińskiego można stąd podziwiać całe morze szczytów – od połonin: Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, aż po Pasmo Borżawa na Ukrainie. Z uwagi na to, mieszcząca się tam wieża widokowa przyciąga rzeszę turystów bez względu na warunki pogodowe.

Na Jeleniowate omijając ścieżkę „Brenzberg”

W ostatnim czasie zamknięto również jedną z najchętniej uczęszczanych ścieżek przyrodniczych w Bieszczadach. Do końca maja tego roku, turyści nie będą mogli skorzystać z przejścia trasą „Brenzberg”. Jak poinformowali pracownicy Nadleśnictwa Stuposiany, taka decyzja jest wynikiem prowadzonych prac leśnych. Wejście na wieżę widokową na szczycie Jeleniowate jest możliwe tylko trasą za Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy