Reklama

Rozpoczyna się budowa przystanku kolejowego Rzeszów-Dworzysko. Będą utrudnienia dla podróżnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Rozpoczyna się budowa przystanku kolejowego Rzeszów-Dworzysko. Będą utrudnienia dla podróżnych - Zdjęcie główne

Rusza budowa przystanku kolejowego Rzeszów-Dworzysko | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Od poniedziałku, 8 listopada, rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego z 14 nowych przystanków kolejowych na Podkarpaciu. Na granicy gminy Świlcza i Rzeszowa budowany będzie przystanek Rzeszów-Dworzysko. Na podróżnych czekać będą liczne utrudnienia, w tym komunikacja zastępcza.

Na trasie kolejowej z Rzeszowa do Dębicy rozpoczynają się prace przy budowie przystanku kolejowego Rzeszów-Dworzysko, zlokalizowanego nieopodal strefy ekonomicznej o takiej samej nazwie.

Na nowym przystanku Rzeszów-Dworzysko zaplanowano dwa perony. Udogodnieniem dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się będą dwie windy - przy wyjściach na perony oraz w nowym przejściu podziemnym. Na przystanku przewidziano wiaty, ławki oraz tablice informacyjne. 

W listopadzie robotnicy przystąpią do zabezpieczenia sieci trakcyjnej, przewidziano roboty przy peronie i przejściu podziemnym. Wyłączony z użytkowania zostanie jeden z torów kolejowych. Ruch pociągów będzie się odbywał po sąsiednim torze.

Wobec czego na podróżnych będą czekać liczne utrudnienia. W dniach 8 listopada - 11 grudnia, dla trzech pociągów Polregio, przewidziano zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów Główny – Trzciana lub Rzeszów Główny - Sędziszów Małopolski.

PKP zachęca do śledzenia na bieżąco szczegółowych informacji o zmianach w rozkładach jazdy na stronie www.portalpasazera.pl

Budowa nowego przystanku ma się zakończyć w 2023 roku. 

Na trasie z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska lepszy dostęp do kolei, oprócz Rzeszowa Wschodniego i Rzeszowa Dworzysko, zapewnią nowe przystanki: Rzeszów-Północny oraz Sędziszów Małopolski -Wschodni.

Na trasie z Rzeszowa do Strzyżowa podróżni zyskają pięć nowych przystanków: Rzeszów-Galeria i Rzeszów -  Osiedle Dąbrowskiego oraz w Boguchwale, Lutoryżu i Żarnowej. W stronę Kolbuszowej powstaną przystanki: Rzeszów Północny, Głogów Małopolski Niwa oraz Kolbuszowa Górna.

Na wszystkich nowych przystankach kolejowych perony będą dostępne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy