Reklama

Próba przemytu leków w Budomierzu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KAS

Próba przemytu leków w Budomierzu!  - Zdjęcie główne

foto KAS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Takie próby przemytów nie zdarzają się zbyt często. Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt tysięcy leków na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Na terytorium naszego kraju próbowano je przewieść w ścianie autokaru!

Niebezpieczne leki na odtrucie i oczyszczanie organizmu ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego przy przejściu granicznym w Budomierzu. Do szczegółowej kontroli skierowano autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Przemyt udaremniono!

CZYTAJ TAKŻE:

- Podczas rewizji pojazdu wykryte zostały znaczne ilości farmaceutyków stosowanych m.in. na odtrucie i oczyszczanie organizmu. Ponad 20 tys. tabletek i kilkadziesiąt opakowań preparatów ukrytych było przed kontrolą w bocznej ścianie autokaru. 

- powiedziała nam mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Tysiące ujawnionych leków zostały zatrzymane do dalszego postępowania celno - skarbowego.Na poczet możliwej kary wobec kierowcy autokaru KAS zabezpieczyła kwotę 2000 zł

KAS przypomina

Przy przewozie leków przez granicę obowiązują określone wymogi.

Jeśli leczysz się i twoja kuracja będzie trwać również w czasie wyjazdu – sprawdź, czy Twoje leki nie są zabronione w państwie, do którego jedziesz. Taką informację powinieneś uzyskać np. w ambasadzie lub na stronach rządowych danego państwa. Jeśli zażywasz leki psychotropowe lub odurzające – powinieneś uzyskać zezwolenie na ich wywóz od Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Tego rodzaju farmaceutyki mogą być objęte ograniczeniami w przywozie w państwie, do którego jedziesz.
Jeżeli zamierzasz przywieźć leki z innego państwa – możesz to zrobić, jednak w ilości do pięciu najmniejszych opakowań danego leku. Pamiętaj, że nie wolno przesyłać leków w paczkach lub listach.

- przypomina Krajowa Administracja Skarbowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy