Reklama

Gmina Świlcza przekazała Uniwersytetowi Rzeszowskiemu działki pod budowę szpitala [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 paź 2021 05:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z regionu W środę, 27 października, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, podpisano uroczysty akt dwustronnej umowy pomiędzy Wójtem Gminy Świlcza Adamem Dziedzicem, a Rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestrem Czopkiem. Samorząd przekazał władzom Uniwersytetu Rzeszowskiego nieodpłatnie 35 hektarów terenów gminy pod budowę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Prawie 35 hektarów działek trafiło pod władanie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gmina Świlcza przekazała teren bezpłatnie. Na granicy Rudnej Wielkiej, Świlczy i Rzeszowa, powstanie nowoczesny szpital uniwersytecki. 

- O budowie szpitala klinicznego mówiło się w gminie od 1918 r., a więc plany i zamierzenia się spełniają. Szpital - miejsce świadczenia usług medycznych, leczenia chorych i zorganizowanej opieki zdrowotnej nad chorymi, najnowszych badań klinicznych - to jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Gminy i Rzeszowa. - Bardzo się cieszę z tego, że za chwilę umowa zostanie podpisana

- mówił we wstępnym wystąpieniu wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic.

Wyraził równocześnie podziękowania organom samorządowym i mieszkańcom sołectw, zwłaszcza Rudnej Wielkiej i Świlczy za godną szacunku postawę obywatelską i nieczynienie żadnych sprzeciwów.

- To dla naszego Uniwersytetu mocny, długo oczekiwany impuls rozwojowy. To również znak czasu zmian zachodzących na rynku ochrony zdrowia w Polsce. Za pośrednictwem tej inwestycji nasze naukowe plany i zamierzenia będą za kilka lat mogły być realizowane - mówił prof. dr hab. Sylwester Czopek.

- Umowa zasługuje na miano ambitnego przedsięwzięcia realizowanego w dobie kluczowych, systemowych zmian w ochronie zdrowia nie tylko w kraju ale i na świecie. Od początku decyzję o inwestycji łączyły dwie rzeczy – potrzeby Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz oczekiwania społeczne, a także potrzeby rynku medycznego w Polsce, bo wszyscy odczuwamy brak lekarzy. W pełni ukontentowani oferujemy szeroką współpracę w rozwiązywaniu zwłaszcza od strony naukowej problemów waszej Gminy

- dodawał prof. Czopek.

Wcześniej zgodę o przekazaniu działek wydała Rada Gminy Świlcza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.